לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

בחינות חשמלאי ראשי

בחינות חשמלאי ראשי

 

הסמכת חשמלאים ראשיים

מסלול לימודי החשמל הוא מסלול מעניין למדי. העבודה בתחום החשמל דורשת אחריות רבה, אך גם עבודה לפי הכללי, התנהלות זהירה ולא פעם הבנה רחבה של המבנה כולו (בין אם מדובר על ציוד חשמלי או מבנים). התפקיד של החשמלאי חשוב מאד והוא אחראי לכך שהמקום בו הוא עבד יהיה בטיחותי או לחלופין, להתריע על סכנות שלא ניתן לטפל בהן באופן מידי. לא כל אחד יכול לעבוד בתחום החשמל וחובה להיות בעל רישיון מתאים לכל עבודה ועבודה. יותר מכך, כל מי שעושה את דרכו בתחום החשמל יודע כי ההתקדמות היא הדרגתית וניתן כל הזמן ללמוד עוד ועוד כדי לעסוק בתחומים מורכבים יותר.

 

צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים!

  


להצעות לימוד 

חשמלאי ראשי

 

 פנייה למוסדות לימוד

 

פנייה ממוסדות לימוד

 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

הסמכת חשמלאים ראשיים

 

מהו חשמלאי ראשי

חשמלאי ראשי יכול לבצע עבודות בתחום החשמל אשר מגיעות עד לעוצמת זרם של 250X3 אמפר. החשמלאי יכול לבצע תכנון, פיקוח, התקנה ותחזוקה של מבנים ביתיים או מבנים תעשייתיים וציבוריים עד לעוצמה זו. מעבר לכך, חשמלאי ראשי יכול לבצע תכנון של מערכות חשמל ולפקח על הרכבתן על ידי חשמלאים אחרים. השאלה שרבים שואלים היא מה נדרש על מנת להיות חשמלאי ראשי ואלו בחינות חשמלאי ראשי צריך לעבור כדי לקבל את הרישיון המבוקש.

 

על מנת להיות חשמלאי ראשי בישראל יש לעבור לימודים המתקיימים תחת פיקוחו של משרד התמ"ת - לדוגמא קורס לשמלאי ראשי. חשוב לדעת כי בחינות חשמלאי ראשי אלו בחינות משולבות אשר מתחלקות בין בחינות של מוסד הלימודים בו עוברים את ההכשרה ובחינות של משרד התמ"ת שהוא המפקח על כל תחום ההכשרה בתחום החשמל.

 

היכן עובדים חשמלאים ראשיים

כל מי שעבר בחינות חשמלאי ראשי בהצלחה ועמד בכל הקריטריונים של מוסד הלימודים שהכשיר אותו, יכול להתחיל לעבוד בתחום הביתי או הציבורי והתעשייתי. החשמלאי הראשי יכול לתכנן ולבצע תוכניות של עד 250X3 אמפר ואפשרויות העבודה אשר עומדות לפניו מגוונות. החשמלאי יכול לעבוד כמובן כעצמאי או פרילנסר אשר נותן שירותי מיקור חוץ לחברות וארגונים והוא יכול להשתלב בחברות השונות אשר מבצעות תחזוקת חשמל. כמו כן החשמלאי הראשי יכול לעבוד בארגונים או בתעשייה כאחראי ומפקח על מערכות החשמל שבמקום.

 


 

מסלולים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קורס בקרים מתוכנתים         בקרים מתוכנתים      קורס חשמלאי מוסמך                  חשמלאי

קורס חשמלאי מתח גבוה     מתח גבוה      קורס חשמלאי בודק סוג 1 ו-2     חשמל בודק

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

טכנאי מכונות

טכנאי מכונות

מרכז
עבור

רכב

לימודי מורה נהיגה

מרכז
עבור

רכב

קורס נהג רכב משא כבד

צפון
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים