לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

חשמלאי ראשי קורס

חשמלאי ראשי קורס - מסלול לימודים מתקדם

 

לימודי חשמלאי ראשי

לימוד חשמלאי ראשי קורס מקצועי להכשרה מעשית מתבצע במכללות בכל רחבי הארץ. הלימודים מפוקחים על ידי משרד הכלכלה. משרד הכלכלה, הינו גוף שמחייב את כל המכללות בארץ לקיים את המסלול על פי ההנחיות שלו- זאת אומרת תכנית לימודים אחידה על מנת למנוע סטיות ברמות לימוד וההעשרה של התלמידים. כמו כן, כדי להפוך את הקורס בכל המכללות לרלוונטי ולמקצועי. ישנן מכללות מסוימות אשר מוסיפות חומר לימודי נוסף ללימודים, אך לא גורעות מן המסלול שהונחה להן.

 

חשמלאי ראשי קורס להכשרה מעשית הינו בעל תנאי נוכחות של לפחות 80%. בסיום הקורס ניגשים התלמידים לבחינות חיצוניות של משרד הכלכלה.  תעודת גמר מוענקת לבוגרי הקורס שצלחו את הבחינות הסופיות והיא מאושרת וחתומה על ידי משרד הכלכלה. 

  


להצעות לימוד 

חשמלאי ראשי

 

 פנייה למוסדות לימוד

 

פנייה ממוסדות לימוד

 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

לימודי חשמלאי ראשי

כמו כן, חשמלאי ראשי קורס שמחולק לכמה מסלולי לימוד שהיקף השעות ותנאי הקבלה בהם שונים. לדוגמא 2 מסלולים: ראשית, מסלול שיש בו כ- 600 שעות לימוד והוא מיועד לבוגרי קורס חשמלאי ראשי מוסמך, אך עם זאת את תקופת ההתמחות שלהם בתור חשמלאים מוסמכים לא נעשתה או נעשתה בחלקה- ולכן המסלול אורך זמן רב יותר וזאת על מנת לקיים שעות לימוד מעשיות. שנית, קיים מסלול שאורכו 460 שעות לימוד והוא מיועד לבעלי תעודת חשמלאי מוסמך חתומה. הקורסים מתבצעים גם במתכונות שונות של שעות למידה שבועיות ויומיות. קיימים מסלולי בוקר, צהריים וערב.  לעיתים קרובות מסלולי הבוקר, שעות הלמידה בהן ארוכות יותר וכך הקורס אורך זמן קצר יותר. מסלולי הערב, כוללים שעות לימוד קצרות יותר ובהתאם לכך הקורס אורך זמן יותר- אך קורסים אלו נוחים יותר ומיועדים לאנשים שמקיימים משק בית, עבודה מסודרת, משפחה וכיוצא בזה.

 

לסיכום, חשמלאי ראשי קורס שכולל בתוכו נושאי לימוד כמו מתמטיקה, תיעוד ודיווח טכני, אנגלית טכנית, אלקטרוניקה, פיזיקה, מכונות, חשמל וכו'. קורס שמעניק לך כלים רבים בתחום החשמל. מעשיר ברמה גבוהה. נוסף על כך, מעניק לך את הסמכות לעבוד עם מערכות תלת פאזיות מורכבות שמועבר בהן זרם של 250 אמפר. יותר מזה, סיום הקורס בהצלחה והחזקת תעודת חשמלאי ראשי מעניקה לך סמכויות ניהוליות על סמך מקום העבודה והתמודדות עם פרויקטים מורכבים.

 


 

מסלולים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קורס בקרים מתוכנתים         בקרים מתוכנתים      קורס חשמלאי מוסמך                  חשמלאי

קורס חשמלאי מתח גבוה     מתח גבוה      קורס חשמלאי בודק סוג 1 ו-2     חשמל בודק

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

בטיחות

קורס ממונה בטיחות בעבודה

צפון
עבור

בטיחות

 קורס מלגזה

מרכז
עבור

רפואה

קורס מזכירות רפואיות

דרום
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים