לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

טופס חשמלאי ראשי

טופס חשמלאי ראשי

 

קורס חשמלאי ראשי

אם הנך מעוניין לגשת לקורס חשמלאי ראשי, עליך קודם לסיים בהצלחה את קורס החשמלאי המוסמך. לא קיימת חובה בהחזקת רישיון חשמלאי מוסמך, ועל כן, רבים שלא סיימו את תקופת ההתלמדות המעשית במקום עבודתם, ניגשים לקורס חשמלאי ראשי ארוך יותר מן הרגיל בשעות הלימוד שלו, שלמעשה, כולל בתוכו עבודה מעשית רבה.

 

קורס החשמלאי הראשי כולל בתוכו נושאי לימוד עיוניים מורכבים כמו תורת החשמל ופיזיקה, מתמטיקה, אנגלית בנושא הטכני, מכונות וחשמל, ועבודה בצורה מעשית כמו מעבדות, הרכבה ופירוק, טיפול בתקלות וכו'.

 

קורס החשמלאי ראשי אינו מתאים לכל אחד והינו מאתגר. הקורס מתאים לאנשים עם חוש התמצאות במערכות טכנולוגיות, ושמאד מתחברים לתחום החשמל. כמו כן, גם לאלו שרוצים להעשיר את הידע שלהם באלקטרוניקה.

  


להצעות לימוד 

חשמלאי ראשי

 

 פנייה למוסדות לימוד

 

פנייה ממוסדות לימוד

 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

קורס חשמלאי ראשי

קורס החשמלאי הראשי בנוי ממספר מסלולים, כמו שעות למידה שהוסבר לעיל, אך גם, שעות למידה יומיות, מספר הפעמים בשבוע בו לומדים. לכן קורס החשמלאי יכול לארוך בין מספר חודשים ועד לשלוש שנים. לאחר סיום הקורס בהצלחה ( כולל המבחנים החיצוניים של משרד הכלכלה בסופו של הקורס ), יש להגיש טופס חשמלאי ראשי. זהו טופס בקשה לרישיון ממשרד הכלכלה. בטופס עליך להוכיח כי סיימת את הקורס בהצלחה. בטופס חשמלאי ראשי ניתן לצרף מסמכים שונים כמו הוכחת ותק וניסיון ממקומות עבודה שעבדת בהם.

 

טופס חשמלאי ראשי הוא טופס זהה לכל בקשה להוצאת רישיון לעסוק בביצוע עבודות חשמל. את הטופס ניתן למצוא באתר משרד הכלכלה בקובץ הורדה. אחרי מילוי הטופס ניתן לפקסס את הטופס למשרד הכלכלה ולחכות לאישורו. כמו כן, ניתן לבצע את כל תהליך הבקשה גם בהגעה אל משרד הכלכלה שנמצא בירושלים או בתל אביב. לנוחיותך.

 

החזקת תעודת חשמלאי ראשי מעניקה לך את הסמכות לעסוק, לפקח, לתחזק ולהתקין מתקני חשמל עם  מערכות תלת-פאזיות של 250 אמפר. כמו כן, חשמלאי ראשי יכול לעמוד באתגרים מורכבים כמו פרויקטים של מערכות חשמל ענקיות במפעלים ותעשיות ביטחוניות, ניהול של צוות או צוותים של חשמלאים. נוסף על כך, החזקה של מקום עבודה שעומד בקנה מידה עצום, כמו בית מלון או מרכז קניות. על כן, הסמכויות הללו תלויות במשתנים רבים כמו ניסיון והחזקה בתעודות שונות.

 


 

מסלולים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קורס בקרים מתוכנתים         בקרים מתוכנתים      קורס חשמלאי מוסמך                  חשמלאי

קורס חשמלאי מתח גבוה     מתח גבוה      קורס חשמלאי בודק סוג 1 ו-2     חשמל בודק

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

בטיחות

קורס ממונה בטיחות בעבודה

צפון
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס בקרים מתוכנתים PLC

צפון
עבור

טכנאי מכונות

קורס טכנאי מכונות מוסמך

דרום
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים