לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

מה זה ממונה אנרגיה

 

מה זה ממונה אנרגיה


לימודי ממוני אנרגיה מוסמכים

רבים עובדים בתחומי התעשייה השונים והם בעלי דאגה למפעלים בהם הם עובדים ודאגה לאיכות הסביבה. אלו אשר מתעניינים לשלב בתעשייה את הדאגה לאיכות הסביבה ולהצלחת המפעל, תוהים פעמים רבות מה זה ממונה אנרגיה. רוב אלו שרוצים לדעת מה זה ממונה אנרגיה מתעניינים האם הם עצמם מתאימים להשתלב במקצוע זה ואם כן מה נדרש מהם לשם כך.

 

מה זה ממונה אנרגיה- רקע

כל מפעל אשר תצרוכת האנרגיה שלו עולה על 300 מזוט לשנה מחוייבת להחזיק עובד שתפקידו הוא ממונה על האנרגיה במפעל. תפקידו של הממונה על האנרגיה הוא לדאוג לייעל את תצרוכת האנרגיה של המפעל. כלומר, על הממונה לבחון האם ניתן להפחית את תצרוכת האנרגיה של הארגון תוך התייעלות והשקעת משאבים מינימליים מצידו.

 

הממונה על האנרגיה דואג מצד אחד למפעל, הוא דואג שהמפעל יתייעל והוצאות הכספים שלו יפחתו. תוך כדי הדאגה הזו, הממונה למעשה חוסך לסביבה נזקים שנגרמים בשל פעולות שגורמות לבזבוז אנרגיה.

 

 

מגוון מוסדות מציעים מסלולי לימודי איכותיים מאוד בתחום. המחירים משתנים

ממוסד למוסד. לקבלת הצעות לימוד ממוסדות המובילים לחץ...צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים! 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

לימודי ממוני אנרגיה מוסמכים


ממונה אנרגיה- הכשרה

על מנת לבצע את תפקידו, על ממונה האנרגיה לעבור הכשרה מתאימה וזו כוללת לימוד אודות תקנות האנרגיה בישראל, הכרות עם תקנות החשמל, הכרת מערכות הדלקים ולימוד העבודה בפועל. הלימודים עצמם משלבים בין לימודים תיאורטיים ללימודים מעשיים והם מתקיימים תחת פיקוח של משרד התמ"ת כשהתעודה הניתנת בסוף הלימודים היא תעודת גמר בפיקוחו של משרד האנרגיה והמים.

 

אל הלימודים יכולים לגשמת מועמדים בעלי רקע מתאים כמו ממונים על הבטיחות בעבודה, מנהלי ייצור, מנהלי איכות, מנהלי אחזקה, מנהלי אבטחת איכות וכן יכולים להתקבל מועמדים שהם מהנדסים בתחום החשמל והאלקטרוניקה.

 

סיום הלימודים

בסיום הלימודים יכולים הבוגרים להשתלב במפעלים אשר להם תצרוכת אנרגיה שנתית העולה על 300 מזוט בתפקיד הממונה על האנרגיה. במסגרת התפקיד על הממונה לבחון את המערכות הקיימות בארגון, לערוך סקרי אנרגיה תקופתיים כפי שנקבע בתקנות ולהוביל לייעול המערכת. בין היתר ניתן לייעל את מערכות האנרגיה על ידי תשומת לב לתפעול השוטף שלהן ובחינה האם המערכות השונות פועלות ביעילות מירבית כמו למשל האם הן מבודדות כראוי והאם יש פגמים שונים בדרך שמובילים לבזבוז אנרגיה. הממונה על האנרגיה יכול לחסוך לארגון ולאיכות הסביבה תצרוכת רבה של אנרגיה.

 


 

מסלולים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קורס חשמלאי מוסמך     חשמל    קורס מדריכי מלגזה                 מדריך מלגזה

קורס בקרים מתוכנתים   בקרים מתתוכנתים    קורס ניהול פרויקטים בבנייה    ניהול פרויקטים בבנייה

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

מרכז
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים