לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

משכורות חשמלאי ראשי

משכורות חשמלאי ראשי

 

קורס חשמלאי ראשי

אנשים רבים מועסקים בתחום החשמל, חשמלאים מוסמכים וכיוצא בזה אשר מעוניינים להעלות את משכורתם ולהעשיר את הידע שלהם בתחום הנ"ל ניגשים לקורס חשמלאי ראשי. משכורות חשמלאי ראשי הינן הגבוהות ביותר בתחום העבודה (למעט הנדסאים ומהנדסים). קורס חשמלאי ראשי הינו קורס אשר עובר פיקוח תחת משרד הכלכלה.

משרד הכלכלה מחייב את כל מוסדות הלימוד אשר מעבירים את הקורס הנ"ל, להעביר את הקורס על פי מתכונת אחת ואחידה, כמו כן, על מוסדות הלימוד לעמוד בכל דרישות משרד הכלכלה, על מנת ליצור קורס מקצועי ורלוונטי. כחלק מן ההשתתפות בקורס חשמלאי ראשי, קיים תנאי נוכחות חובה של התלמיד ברוב השיעורים. בסיומו של הקורס, ניגש התלמיד למבחן אשר נכתב ומתבצע על ידי בוחנים של משרד הכלכלה. תעודת דיפלומה תוענק לכל בוגר קורס אשר ביצע את מה שהתבקש ממנו במהלך הקורס, ונוסף לכך, הצליח במבחנים הסופיים שהוכנו מטעם משרד הכלכלה

  


להצעות לימוד 

חשמלאי ראשי

 

 פנייה למוסדות לימוד

 

פנייה ממוסדות לימוד

 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

קורס חשמלאי ראשי

 

הקורס מורכב מ-2 מסלולי למידה. מסלול אחד, שכולל בתוכו 600 שעות למידה מיועד לבוגרי קורס חשמלאי מוסמך שלא סיימו את תקופת ההתלמדות המעשית שלהם בעבודה ועדיין לא מחזיקים ברישיון חשמלאי מוסמך. המסלול השני, כולל בתוכו 460 שעות ומיועד לבוגרי ומחזיקי תעודת חשמלאי מוסמך. בדרך כלל שיעורי הקורס מתבצעים פעמיים-שלוש בשבוע בשעות הערב. המבחנים הסופיים, אשר מתבצעים על ידי משרד הכלכלה, מונים במספרים ארבעה מבחנים. מבחנים עיוניים ומעשיים. הרישיון מעניק היתר לחשמלאי לעבוד במערכות תלת-פאזיות עד 250 אמפר (A250*3). רובן של המערכות הביתיות, וחלק גדול מהתעשייה מורכב ממערכות אלו. כמו כן, הרישיון מעניק לאדם המחזיק בו לקבל משכורות חשמלאי ראשי בהתאם לתפקיד והיתרי העבודה שהוא רשאי לבצע.

 

תחום החשמל, הינו תחום נפוץ וקיימת עבודה בשפע. חשמלאי ראשי מהווה כאבן בניין חשובה בתעשייה. מפעלים, חברות בניה, מלונות, מרכזי קניות וכיוצא בזה, לעיתים קרובות, מחפשים אנשים בעלי הרישיון הנ"ל.

 

נוסף על כך, מספקים משכורות חשמלאי ראשי על פי קריטריונים מסוימים כמו ותק, הכשרות נוספות והמלצות ממקומות עבודה קודמים. היתרונות בהחזקת רישיון הוא ניהול צוות חשמלאים והתמודדות עם פרויקטים מורכבים. הלימודים הינם זמינים בכל אזורי הארץ, מדרום ועד צפון, במכללות שבדרך כלל מציעות קורס חשמלאי מוסמך.

 


 

מסלולים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קורס בקרים מתוכנתים         בקרים מתוכנתים      קורס חשמלאי מוסמך                  חשמלאי

קורס חשמלאי מתח גבוה     מתח גבוה      קורס חשמלאי בודק סוג 1 ו-2     חשמל בודק

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי ראשי

צפון
עבור

בטיחות

קורס הדברה

מרכז
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מעשי

דרום
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים