לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

רישיון חשמלאי מעשי - לימודים בישראל


רישיון חשמלאי מעשי 

 

רישיון חשמלאי מעשי הינו היתר שזוכים לקבל אותו בוגרי קורסי ולימודי החשמל השונים. רישיון חשמלאי מעשי מעניק לחשמלאי יכולת לעבודה שוטפת ועצמאית במערכות חשמל חד פאזיות עד 40 אמפר. במסלול של לימודי תעודה על מנת לקבל את רישיון ח. מעשי זקוק הבוגר לפנות באחד משני קורסים המוצעים במגוון מכללות ברחבי הארץ – קורס חשמלאי מעשי וקורס חשמלאי מוסך.


  

 

מגוון מוסדות מציעים מסלולי לימודי איכותיים מאוד בתחום. המחירים משתנים

ממוסד למוסד. לקבלת הצעות לימוד ממוסדות המובילים לחץ...


 

 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

קורס חשמלאי מעשי הינו קורס התחלתי ומקצועי בתחום החשמל, הוא מפגיש את התלמידים עם ידע תיאורטי נרחב ועבודת תרגול וצבירת ניסיון במעבדות חשמל מתקדמות. לימודי חשמלאי מעשי הם לימודיים רציניים ומעמיקים הנמשכים כשנה וחצי במתכונת של מפגש עד שניים בשבוע. הקורס הינו מפוקח על ידי המשרד לתעשייה, המחסר והתעסוקה או בשמו הרווח משרד התמ"ת שמציב קריטריונים ברורים לרמת הקורס, המבחן, חומרי הלימוד ואיכות המעבדות. לאחר סיום לימודי חשמלאי מעשי בהצלחה מקבלים הבוגרים תעודה גמר מטעם המוסד המלמד ולפני שהם מקבלים רישיון חשמלאי מעשי הם מסתפקים ברישיון חשמלאי עוזר שמלווה אותם לתקופה של כשנתיים מרגע סיום הלימודים. ההיתרים של ר. ח. עוזר מגבילים אותו לעבודה עם חשמלאי נוסף שהינו בעל רישיון חשמלאי מעשי לפחות. בתקופה הזאת הבוגר צריך לצבור ניסיון, קשרים, יכולות ולשפר את ארגז הכלים הפרטי שלו להמשך הדרך העצמאית שלו.

 

קורס נוסף שניתן ללמוד במסגרת לימודי חשמל הוא קורס חשמלאי מוסמך. זהו קורס מעמיק, מקצועי ורציני שנלמד כשנתיים וחצי בהן התלמידים מקבלים ידע עיוני רחב וניסיון פרקטי מרובה. הקורס הוא קורס מקצועי שנועד להכשיר את התלמידים לעבודה רצינית, בטיחותית ואיכותית. בוגרי קורס חשמלאי מוסמך שסיימו את הקורס בהצלחה מקבלים עם סיומו תעודת גמר מטעם המוסד המלמד ורישיון חשמלאי עוזר המלווה אותם לתקופה של כשנה. לאחר שנה הם זכאים לקבל רישיון חשמלאי מעשי ולהתחיל בעבודה עצמאית במשך כשנתיים ואז לבסוף לאחר שנתיים כחשמלאי מעשיים הם מקבלים רישיון חשמלאי מוסמך.

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

מרכז
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים