לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

רשיון חשמלאי ראשי

רשיון חשמלאי ראשי

 

לימודי חשמלאי ראשי לבוגרי קורס חשמלאי מוסמך

רשיון חשמלאי ראשי ניתן למי שעבר קורס מקיף אשר מפוקח על ידי משרד הכלכלה. הקורס עצמו אחיד לכל מוסדות הלימוד כיוון שאת דרישותיו קובע המשרד ולכן לא ניתן להסיר חומר לימודי אלא רק להוסיף. בסיום הלימודים יכול החשמלאי הראשי לעבוד במתקני חשמל תלת פאזי עד 250 אמפר.

 

תנאים לקבלת רשיון חשמלאי ראשי

על מנת לקבל רשיון חשמלאי ראשי ישנה חובת נוכחות בלימודים וכן עמידה במבחנים פנימיים של מוסד הלימודים ומבחנים חיצוניים של משרד הכלכלה. כיוון שהמגיעים ללימודים מגיעים מרקעים שונים ישנם מסלולים המתאימים לכל אחד:

 

מסלול עבור בוגרי קורס חשמלאי מוסמך – מסלול לימודים זה אורך 600 שעות לימוד והוא מתאים לבוגרי קורס חשמלאי מוסמך אשר לא סיימו את תקופת הסטאז' (ולכן לא קיבלו תעודה), אך רוצים לקבל רשיון חשמלאי ראשי.

 

מסלול עבור בעלי תעודת חשמלאי ראשי – מסלול זה אורך 460 שעות לימוד ומתאים למי שמחזיק ברשיון חתום של חשמלאי ראשי.

 

ההבדל המשמעותי ביותר בין שני המסלולים הוא בהתנסות המעשית (מעבר לשעות הלימוד) כאשר במסלול אשר מיועד לבוגרי קורס חשמלאי מוסמך ישנן יותר של לימוד מעשי. חשוב לציין כי שני המסלולים חייבים לעמוד בתקנות משרד הכלכלה וכי בשניהם יש צורך לעבור מבחנים פנימיים וחיצוניים.

 

צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים!

  


להצעות לימוד 

חשמלאי ראשי

 

 פנייה למוסדות לימוד

 

פנייה ממוסדות לימוד

 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

קורס חשמלאי ראשי

 

עבודה בתחום

בוגרי הקורס אשר מקבלים את רישיונם מוצאים כי שוק העבודה מחכה להם. העבודה יכולה להיות בבתים פרטיים (כולל בעבודות תחזוקה או התקנה של מערכות) וכן בתעשיות כמו מפעלים, בתי מלון בתחזוקה או הקמה ומקומות ציבוריים אשר זקוקים לתחזוקה שוטפת של מערכת החשמל. אחד היתרונות של הרשיון הוא היכולת לנהל צוות ולא רק לעבוד בפועל, מה שמעניק אפשרויות עבודה רחבות ורווחיות יותר.

 

חשמלאים ראשיים יכולים להרוויח משכורות אשר נעות בין 35 שח לשעה ועד 60 שח (או יותר) כאשר המשכורות תלויה במקום העבודה, בוותק ובניסיון של החשמלאי. רבים אשר מגיעים לקורס עושים זאת כדי להתקדם ביכולות העבודה שלהם והם מוצאים כי לאורך השנים ניתן להתפתח הן מבחינת האחריות (כמו בניהול צוות) והן מבחינת המשכורת.

 


 

מסלולים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קורס בקרים מתוכנתים         בקרים מתוכנתים      קורס חשמלאי מוסמך                  חשמלאי

קורס חשמלאי מתח גבוה     מתח גבוה      קורס חשמלאי בודק סוג 1 ו-2     חשמל בודק

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

בטיחות

קורס ממונה בטיחות בעבודה

צפון
עבור

בטיחות

 קורס מלגזה

מרכז
עבור

רפואה

קורס מזכירות רפואיות

דרום
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים