קורס חשמלאי ראשי

קורס חשמלאי ראשי

הודעהעל ידי milena » ש' נובמבר 21, 2015 10:48 am

קורס חשמלאי ראשי לבעלי רישיון חשמלאי מוסמך – זהו מסלול לימודים בעבור אלו שכבר פוקדים את שוק העבודה מספר שנים, אלו שעברו את לימודי המוסמך וסיימו את תקופת הסטאז' כחשמלאים עוזרים ומעשיים והם מחזיקים ברישיון בדרגת מוסמך. הם נהנים ממסלול קצר יותר הכולל 460 שעות בסה"כ שלאחריהם יבחנו ובמידה ויצלחו את המבחנים יזכו לקבל רישיון חשמלאי ראשי.

רישיון חשמלאי ראשי בסופו של דבר הוא רישיון שפותח אפשרויות עבודה רבות לבוגריו. הדרישה לחשמלאים היא עצומה מכיוון שיש משרות רבות בהן נדרשים חשמלאים בעלי רישיון. העניין הוא שעל מנת לזכות במשרה איכותית ביותר צריך החשמלאי להיות בעל אופציות משודרגות מעמיתיו ומתחריו בשוק. על כן רישיון חשמלאי ראשי שמעניק היתר לעבודה במתקני חשמל תלת פאזיים עד 250 אמפר (לעומת 80 במוסמך) מביא עמו יוקרה ומקפצה לעבר תפקידים איכותיים בשוק העבודה.

הירשמו ל קורס חשמלאי ראשי
milena
 
הודעות: 28
הצטרף: א' ינואר 20, 2013 1:37 pm

Re: קורס חשמלאי ראשי

הודעהעל ידי milena » ש' נובמבר 21, 2015 10:49 am

קורס חשמלאי ראשי הוא מסלול לחשמלאים שאפתנים שמעוניינים למנף את הקריירה שלהם לגבהים חדשים ולקבל אפשרות לעבודה איכותית, יוקרתית, עם תנאים מועדפים ואפשרויות קידום רבות. מקצוע החשמלאי הראשי הוא המשכו הישיר של החשמלאי המוסמך. זהו שלב מעבר להכשרת חשמלאים מוסמכים אשר מעמיק את הידע הנרכש הן מבחינה עיונית והן מבחינה מעשית ומכשיר את בוגריו להוות כוח עבודה איכותי ומקצועי.
milena
 
הודעות: 28
הצטרף: א' ינואר 20, 2013 1:37 pm

Re: קורס חשמלאי ראשי

הודעהעל ידי milena » ג' מאי 16, 2017 8:11 pm

חשמלאי ראשי, מיהו?

לא כל אחד יכול ורשאי להתעסק בתחום של חשמל. מדובר בענף מסוכן שיש לדעת עליו דברים רבים ולכן כדי לבצע באופן נכון ובטוח עבודות בחשמל חובה להיות חשמלאי בעל הסמכה מסודרת על פי החוק במדינה. בתחום של עיסוק בחשמל ישנן כמה דרגות של לימוד ועבודה מעשית כאשר עיסוק כחשמלאי ראשי הינה כמעט הדרגה הגבוהה והבכירה ביותר לאחר חשמלאי מעשי וחשמלאי מוסמך. חשמלאי ראשי רשאי להכין ולבצע תכניות בלוחות תלת פאזיים, מה שלא אפשרי לחשמלאים בדרגות הנמוכות יותר. מה צריך ללמוד לשם כך?

מה צריך ללמוד כדי להיות חשמלאי ראשי

חשמלאי רשאי יכול ורשאי לבצע את אותן העבודות שיכולים לבצע החשמלאים בדרגות הנמוכות ממנו, אך בניגוד אליהם הוא יכול גם לפקח על עבודות ולבצע בקרה וביקורת על עבודתם של החשמלאים האחרים בשטח. מכאן קל להבין שעל מנת להפוך להיות חשמלאי ראשי יש צורך להעמיק עוד יותר את הידע שכבר נמצא ברשותו של החשמלאי, כלומר ללמוד עוד תכנים הקשורים בנושאי הבסיס והליבה שעליהם מתבסס החשמל - מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית, שרטוט טכני והבנת שרטוטים טכניים, תורת החשמל, הנדסת מכונות, אמצעי בטיחות במעבדה ובאתר העבודה החיצוני וכמובן עבודה מעשית בצמוד לחשמלאי ראשי מוסמך.

עבור מי שעובר את המסלול כולו החל מחשמלאי מעשי, דרך חשמלאי מוסמך ועד לחשמלאי ראשי - אין ספק שמדובר בתחום נושאים אשר קרובים לליבו ובמקצוע שבו הוא חש סיפוק מהעבודה היומיומית שלו. הוא לבטח חש בר מזל שהוא עוסק ומתפרנס בתחום שהוא טוב בו, נהנה מהעיסוק בו וכמובן יש לו לאן להתקדם על מנת לגוון ולשנות את האווירה ואת התפקיד הלכה למעשה בשטח, עם עמיתיו לעבודה לאורך הזמן.
milena
 
הודעות: 28
הצטרף: א' ינואר 20, 2013 1:37 pm


קורס חשמלאי מוסמך‬‎

חזור אל קורסים ולימודי תעודה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים

cron