לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

בגרות בלשון

בגרות בלשון

 

מבין מקצועות החובה הנדרשים למען זכאות לתעודת הבגרות אחד מהם הוא מעבר בציון של 55 ומעלה במבחני בגרות בלשון שמשפיעים ישירות גם על ממוצע התעודה עצמה. לא הרבה תלמידים בבית הספר רואים במקצוע הלשון כמקצוע מעניין ומרתק ואינם בוחרים להשקיע בו. דבר זה מוביל לכך שמספר לא מבוטל של בוגרי בתי הספר שהינם כיום אנשים בוגרים, שכלתניים ומוכשרים אינם זכאים לתעודת בגרות כי לא צלחו או אף לא נגשו למבחנים בתקופת בית הספר. ישנם בתי ספר להשלמת בגרויות הממוקמים לאורכה של מדינת ישראל והם מהווים פקטור משמעותי ללמידה נכונה, יעילה ומוצלחת על ידי צוות מורים מיומן, שיטות למידה חדישות ומתכונות לימודים נוחות בקצב ומטרה ברורה. בגרות בלשון הוא מקצוע שחובה לעבור. הבגרות מורכת משני שאלונים- שאלון א' ושאלון ב' המשוקללים לכדי ציון סופי אחד. באופן כללי, ניתן לומר ששני השאלונים נוגעים לנושאים דומים ואף חופפים. עם זאת, בשאלון ב' יצטרכו התלמידים להוכיח ידע גם בשחבור ותחביר.

 

בגרות בלשון – רשימת נושאי לימוד בשאלון א' ובשאלון ב' :

 

שאלון א' – שאלון זה נחשב לשאלון הקל יותר הוא נוגע יותר באופן כללי ובאמת כדי לצבור בו כמה שיותר נקודות. הנושאים הנלמדים בשאלון זה הינם הגייה נכונה (דיוקי הגייה), הבנה והבעה בעברית, מערכות פועל ותצורות השם, אוצר מילים רחב ומשמעויותיו.

 

שאלון ב' – זהו שאלון ברמה גבוהה יותר והינו מעמיק יותר וכולל חומר מסובך יותר. מבין הנושאים השונים שעליהם נבחנים התלמידים אפשר לציין את הנושאים הבאים: הבנה והבעה מעמיקה ומסובכת יותר, חלק חשוב! בתחביר ובשחבור, מערכות הפועל ותצורת השם וכן, דיוקים בהגייה מתחומי הפועל והשם.

 

בעיני רבים הבגרות בלשון הינה בגרות קשה שלצלוח בה הוא עניין מסובך. זה לא כך, אומנם החומר נראה בעייתי ומאתגר אך עם הכנה נכונה ועם צוות מורים מיומן ומתכונות לימודים איכותית אפשר לעבור את מסלול הלימודים בהצלחה רבה.

 

האם גם אתה זקוק להשלמת בגרות בלשון? זקוק להשלמת בגרויות נוספות? אנו מזמינים אותך לגלוש באתר www.studychoice.co.il ולקבל את כל המידע הרלוונטי על השלמת בגרויות, מסלולי לימוד אקדמאיים מתקדמים וכן מסלולי לימודי התעודה השונים. הרשם עוד היום באתר וקבל את הצעות הלימוד הטובות והמשתלמות ביותר באזור מגורייך. 

 


הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

מרכז
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים