לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

מגמת בטיחות

תחום הבטיחות בארץ הוא תחום חשוב. עבודות שונות, משרות והתנהלותם של מפעלים תלויה רבות בהיתרי עבודה בתחום הבטיחות. החשיבות שהביאה להכרה בתחום זה ודרישה מעובדים במשק לקבל הכשרה בו היא העניין סביב בריאות ובטיחות העובדים. ההכרה בזכויות ובהבנה שאנשים אינם צריכים להיפגע במקום עבודתם מביאה את המקצוענים השונים לעבור הדרכות והסמכות, לרענן ידע ישן ולדאוג שהם יודעים בדיוק מה הם עושים ולמה.

 

קורסי הבטיחות הם לרוב קורסים קצרים בני כמה ימים. בין מגוון הקורס ניתן לראות את הקורסים הבאים :

 

  • קורס עבודה בגובה – זהו קורס שתכליתו להסמיך עובדים לעבוד בגובה, להעניק להם את הידע הנדרש למען שמירה על כל תקנות הבטיחות שיוכלו לבצע את עבודתם באופן אפקטיבי וזהיר.
  • קורס הסמכת עגורנאים –  הביקוש להסמכה זאת הוא גבוה ביותר כיוון האפשרויות המשתלמות שניתן לעסוק בהן בעזרת הסמכה זאת בשוק העבודה. כמובן שכללי הבטיחות בתחום זה הם קריטיים וחשובים ביותר. הסמכת עגורנאים מתחלקת לכמה קורסים שונים: קורס עגורן גשר, קורס עגורן להעמסה עצמית וקורס אתתים. לפי תקנות הבטיחות בעבודה הפעלת עגורן מאושרת רק על ידי מי שהוסמך לשם כך.
  • קורס ממונה בטיחות בעבודה – מעניק הכשרה לממוני עבודה מוסמכים. מפעל ומשק אשר מועסקים בו כ-50 עובדים ויותר זקוק על פי חוק תקנות הבטיחות בעבודה להעסיק ממונה בטיחות בעבודה שהוסמך לשם כך על ידי מעבר קורס תואם.
  • הדרכת נהגים – קורס רענון מטעם משרד התחבורה. נהגים בחברות משקים ומפעלים נדרשים לבצע את הדרכות הרענון הללו מעת לעת. תכני ההדרכה חוזרת עם הנהגים על כללי בטיחות ותפעולם של מצבים מורכבים, נוגעים בצרכיהם המיוחדים של אוכלוסיית הנהגים והחוקים שהם צריכים לשמור.
  • קורס טרקטור – נועד להעניק הכשרה לנהיגה בטרקטור, להסמיך ולהנפיק רישיון לשם כך. על מנת לנהוג בטרקטור זקוק המתעניין לעבור הסמכה לשם כך לקבל רישיון לנהיגה (דרגה 1). הקורס נערך ומתקיים בפיקוחו של משרד הרישוי.

 

זקוק להסמכה בתחום הבטיחות? מגוון קורסי בטיחות מסוכרים באתר www.studychoice.co.il הרשם למסלול המעניין אותך וקבל את הצעות הלימוד הטובות והמשתלמות ביותר!


הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס ריתוך

מרכז
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס ריתוך

דרום
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים