לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

טכנאי אלקטרוניקה

טכנאי אלקטרוניקה

 

עיסוקו של טכנאי אלקטרוניקה נוגע בלא מעט תחומים כשבין היתר הוא עוסק באחזקה של ציוד ממוחשב, בנייה ותכנונן של מערכות ממוחשבות, בקרה וויסות, שליטה, פיקוד וכדומה. מגוון רחב של משרות קיימות בשוק העבודה עבור טכנאי אלקטרוניקה בעל ההכשרה הנדרשת, העבודה הינה מעניינת ומאתגרת שכוללת לרוב סביבת עבודה נוחה, משכורת הוגנת ואפשרויות קידום בתחום. לרוב ניתן לראות שבוגרי מסלול הלימודים משתלבים בתעשייה במפעלים, ארגונים וחברות שונות.

 

לימודי טכנאים הם לימודים נפוצים מאוד במדינת ישראל וניתן לקבל הכשרה בתחום כמעט בכל אזור בארץ. ההכשרה הינה הכשרה מטעם מה"ט שהינו המכון הממשלתי להכשרות בטכנולוגיה ומדע. תעודת הסיום לבוגרים הינה תעודת טכנאי אלקטרוניקה מדופלם מטעם המוסד המלמד ומה"ט כמובן. מוסדות הלימוד לא דורשים מהמתעניינים לעמוד בתנאי קבלה גבוהים במיוחד אלה רק בעמידה ב12 שנות לימוד (לעתים גם 10) וכן, דרישה למעבר ראיון קצר במוסד המלמד. במהלך הלימודים נחשפים התלמידים למגוון רחב של נושאים בתחום האלקטרוניקה והבקרה אך לא רק. בין הנושאים הנלמדים ניתן להבחין בנושאים הבאים : פיזיקה, תורת החשמל, אנגלית טכנית, מתמטיקה, תורת המדידה, מחשבים, תוכן לוגי ומערכות ספרתיות, מעגלים אלקטרוניים, בקרה, אמצעי תקשורת ומיגון וכדומה... מרבית ממוסדות הלימוד אשר מציעים את הלימודים – טכנאי אלקטרוניקה אורכים את המסלול בתקופה של כשנה וחצי עד שנתיים. כמו כן, ברוב מוסדות הלימוד ניתן לשלם על הלימודים מכספי הפיקדון הצבאי.

 

בוגרי המסלול משתלבים בלא מעט מקומות עבודה כאחראים על עבודות תחזוקה, התקנה ותפעול של ציוד אלקטרוני טכנולוגי מתקדם וחדיש במערכות הממוחשבות, האנלוגיות והדיגיטליות. מערכות בקרה הינן חלק חשוב בעבודת המקצוען בתחום והן משמשות מפעלים וארגונים רבים בתעשייה ועוזרת בעבודה השוטפת והתקינה של מקומות אלו. טכנאי אלקטרוניקה יכול לבחור להתקדם בתחום ולהמשיך ללימודים מתקדמים יותר בתחום כמו הנדסאי אלקטרוניקה במסלול מקוצר (לרוב כשנה).

 

אם גם אתה כמו רבים מעוניין בלימודי הטכנאים, חושב על כיוון האלקטרוניקה אך לא בטוח בכך, אנו מזמינים אותך להיכנס לאתר www.studychoice.co.il לקרוא על מסלולי הלימוד השונים בתחום הטכנאים ולבחור את המסלול שמתאים לך ביותר. הרשמה באתר תעניק לך את האפשרות לקבל את הצעות הלימוד הטובות והמשתלמות ביותר באזור מגוריך. 

 


הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

מרכז
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים