קורס חשמלאי בודק

קורס חשמלאי בודק

הודעהעל ידי milena » ג' מאי 16, 2017 8:14 pm

בדיקה של מערכות החשמל נעשית רק על ידי חשמלאי בודק, אשר יש לו את הסמכות ואת הרישיון לבצע בדיקות מסוג זה. קורס חשמלאי בודק הינו קורס יסודי אשר מכשיר את הסטודנטים לעבור את המבחנים של מבחן התמ"ת לצורך קבלת רישיון חשמלאי בודק.

מהו חשמלאי בודק?
בדיקה של מערכות חשמל, בין אם ביתיות ובין אם במפעלים או בתעשייה נעשות באמצעות חשמלאי בודק. לא די ברישיון הסמכה של חשמלאי מוסמך או חשמלאי ראשי, אלא, רשאים לבצע את הבדיקה אך ורק חשמלאים בודקים. חשמלאי בודק הינו חשמלאי אשר קיבל את ההסמכה המתאימה וברשותו רישיון לבצע את הבדיקות של מערכות החשמל. ישנים מספר סיווגים של רישיון בדיקת חשמל: סוג 1 – בדיקות מערכות חשמל תלת פאזי ומתח נמוך, סוג 2- בדיקות מערכות חשמל במפעלים קטנים וסוג 3 – בדיקות כל סוגי מערכות ומתקני חשמל. לכל אחד מהם נדרשת הכשרה בנפרד ועמידה שונה בדרישות של משרד התמ"ת.

מהי תוכנית הלימודים?
במסגרת תוכנית הלימודים של קורס חשמלאי בודק נרכשים ונלמדים כל הכלים הנדרשים על מנת לקבל את ההסכמה של משרד התמ"ת. הלימודים משלבים בין התיאוריה לבין הפרקטיקה, ומותאמים במבנה שלהם בהתאם לסוג ההסמכה. סוג 1 – חוקי החשמל, תכנון של מתקני חשמל, מכשירי מדידה, ביקורת, חישוב זרמים, בטיחות ועוד. סוג 2 – חוקי החשמל, בדיקות מעגלים, איכות החשמל, בטיחות ועוד. סוג 3 – עבודה במערכות מתח גבוה, הארכות, תחנות משנה, חיבורים לרשת החשמל הארצית ועוד.
מה הדרישות?
ראשית, יש לדעת, כי קורס חשמלאי בודק הינו קורס המיועד לחשמלאים בפועל, והוא מקנה השתלמות לצורך מעבר המבחנים של משרד התמ"ת. כמו כן, מעבר למבחנים לסוגי ההסמכה השונים, יש צורך לעבור בדיקות בפועל תחת מבחנו של חשמלאי בודק בכיר. זוהי דרישת סף של משרד התמ"ת, וללא ביצוע בדיקות בפועל, לא ניתן יהיה לקבל את רישיון החשמלאי הבודק.
לימודי חשמלאי בודק מספקים כלי נוסף ואיכותי כחלק מכלל מקצועות החשמלאות. חשמלאי בודק בעל רישיון יוכל לבצע בדיקות גם באופן עצמאי וגם במשרד החשמל.
milena
 
הודעות: 28
הצטרף: א' ינואר 20, 2013 1:37 pm

קורס חשמלאי מוסמך‬‎

חזור אל קורסים ולימודי תעודה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד