לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

קורס חשמלאי מוסמך מקוצר

קורס חשמלאי מוסמך מקוצר

 

לפעמים מתעניינים המגיעים למכללות ובתי הספר השונים להכשרה מקצועית במטרה לקבל הכשרה כחשמלאים מוסמכים משתלבים במתכונת קורס חשמלאי מוסמך מקוצר. לימודים אלו יכולים להיות קצרים משמעותית ממתכונת הלימודים הרגילה שנמשכת מעל שנתיים. אילו מסלולים קיימים?, איפה ניתן להשתלב במסלולי הלימוד הללו ולמי בכלל מגיע להשתלב בקורס חשמלאי מוסמך מקוצר? כל זאת בהמשך המאמר!

 

לימודי חשמל מוסמך – רקע כללי :

לימודי חשמלאי מוסמך הינם לימודים נפוצים ביותר במסגרת תחום ההכשרות המקצועיות ולימודי התעודה. מסלול הלימודים מעניק לבוגריו הכשרה איכותית, יעילה ומשתלמת ביותר שהדרישה עבורה בשוק העבודה היא גבוהה ותמידית. חשמלאים מוסמך משתלבים במגוון רחב של משרות בתחומים שונים הן במפעלים, משקים, אנשי תחזוקה בקניונים, בנייני משרדים וכדומה... כיוון שמדובר במקצוע רגיש שאמצעי הזהירות, הבטיחות והמקצועיות בו צריכים להיות אבסולוטיים מבחינת המקצוען הלימודים מפוקחים, מבוקרים ומתרחשים באישור משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר). משרד הכלכלה מציב דגשים למוסדות הלימוד ומחייב אותם לעמוד בסטנדרטים מסוימים על מנת להבטיח הכשרה מקצועית ברמה הנדרשת על מנת שבוגרי הקורס ידעו לטפל בבעיות הצצות במשק, יהיו בעלי ניסיון פרקטי מספק וכמו כן, ידעו כל מה שצריך בתחום הבטיחות בעבודה. הלימודים מתקיימים במתכונת שכוללת למידה עיונית בכיתות ולאחר מכן תרגול החומר הנלמד במעבדות חשמל שאושרו על ידי מפקח מטעם משרד הכלכלה.

במידה והתעניינת בקרוס חשמלאי ראשי - ניתן לקבל כאן פרטים.

 

קורס חשמלאי מוסמך מקוצר – מסלולים שונים, זכאות ואיפה ניתן לקבל את ההכשרה?

ניתן להשתלב במסלולי לימוד של קורס חשמלאי מוסמך מקוצר ברחבי הארץ כולה במגוון רחב של מוסדות לימוד. הזכאות לקורס מקוצר קיימת בפני מתעניינים שיש להם ידע קודם בחשמל במקרים הללו:

  • בוגר קורס חשמלאי מעשי – זכאי למסלול קצר הכולל 486 שעות לימוד של השלמת ההסמכה הנדרשת לחשמלאי מוסמך. המסלול אורך כשנה והינו מוגש במתכונות נוחות של מפגש עד שניים בשבוע.
  • בעל רישיון חשמלאי עוזר – זכאי למסלול מקוצר בן 800 שעות לימוד בהם צובר את הידע התיאורטי הדרוש ומתרגל עבודה פרקטית בשביל לקבל הסמכה כחשמלאי מוסמך ולהתחיל בעבודה וקריירה עצמאית בתחום.
  • מהנדסי והנדסאי אלקטרוניקה – פעמים רבות אנשי מקצוע מתחום האלקטרוניקה רוצים לקבל הכשרה נוספת בתחום החשמל. עבור מהנדסי והנדסאי אלקטרוניקה להיות עם כלים והיתרי עבודה של חשמלאים הן אפשרויות חיוניות לעבודה, לקידום ולהשתכרות נוספת. מסלול הלימודים למתעניינים אלו הוא 564 שעות והוא אורך למעלה משנה במתכונת לימודים נוחה ביותר המאפשרת עבודה במשרה מלאה תוך כדי הלימודים. נוסף לכך, תלמידים במסלול זה פטורים מהמבחן המסכם בתורת החשמל.
 

 

אתר www.studychoice.co.il הוא פורטל לימודים אינטראקטיבי שכולל מגוון רחב של הצעות לימוד עבור מסלול הלימודים קורס חשמלאי מוסמך ומסלולי לימוד אחרים ברחבי הארץ כולה. ההרשמה לאתר היא ללא עלות וללא התחייבות מצד המתעניין והוא רשאי לפנות בכל עת באופן עצמאי!

אהבת את המאמר ? סמן!

בקרים מתוכנתים - הסבר ומידע כללי

בקרים מתוכנתים הסבר ומידע כללי : בקר מתוכנת הוא מכשיר אשר נועד לבקר, לעקוב ולתפעל מכשירי חשמל שונים ללא התערבות אנושית. את הבקרים מתכנתים שיפעילו, יכבו ויתזמנו מערכות ומכשירי חשמל שונים לפי לוח זמנים, רמות אנרגיה וחשמל...

חשמלאי ראשי

קורס חשמלאי ראשי הוא אחד מבין קורסי התעודה השונים, אשר מסמיך חשמלאים בעלי ניסיון והכשרת חשמלאי מוסמך לתפקיד בכיר יותר במערך העבודה.

מה ללמוד בשנת 2018 - הכנה לעתיד עם תעסוקה

כדי לחסוך לכם זמן, עשינו כאן רשימת קורסים עם קישורים לעמוד, בו תוכלו להשאיר פרטים ומכללות בעצמן יצרו עמכם קשר עם הצעה משתלמת - כך תקבלו את כל המידע הדרוש לכם ותוכלו לבחור היכן ללמוד את המקצוע האהוב אליכם. מסלולי לימודי...

מהם בקרים מתוכנתים ומי מתכנת אותם?

בכדי לתכנת בקרים אין צורך בלימודים של שנים רבות או בתארים מתקדמים. כיום כל אחד מתחום האלקטרוניקה והתעשייה, כמו גם הנדסאים או טכנאים בעלי ידע בפיקוד מערכות, יכולים להירשם לקורס בקרים מתוכנתים, או בשמו המקוצר והמקצועי - PL...

עתיד מקצועי בתחום החשמלאות

לימודי החשמלאות - אחד התחומים המבוקשים ביותר ללימודים, בשל הצורך התמידי לחשמלאים בכל תחום. בעוד חשמלאי מוסמך ראשי לעסוק בתיקוני חשמל בהיקף ביתי ותעשייתי, הרי שעבודות של החשמלאי הראשי הינה מורכבת יותר ומספקת לו כלים נרחבי...

קורס מנעולן מוסמך

תכנית לימודים ייעודית להשגת תעודת מנעולן מוסמךמי שבאמת רוצה להיכנס ברגל ימין לתחום בו העבודה חייבת להיות מדויקת וההיכרות עם כלים ואמצעי נעילה רבים חייבת להיות רצינית, צריך למצוא את עצמו בקורס שמציג תכנית לימודים ייעודית...

קורס תכנות SOLIDWORKS

תוכנת ה- SOLIDWORKS משתייכת בתעשייה לתחום של תיב"ם (שאלה ראשי התיבות של תכנון וייצור באמצעות מחשב) והקורס ללימוד שלה קשור קשר הדוק לקורסי עיבוד שבבי CNC ומיועד לעובדי התעשייה שכבר יש להם ידע וניסיון בתחומים אלה.
הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס בקרים מתוכנתים

צפון
עבור

עוד קורסים

קורס סולידוורקס

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

מרכז
עבור