לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

פסיכומטרי

לימודי פסיכומטרי

 כיום, כל הבן אדם המעוניין לרכוש השכלה אקדמית או תואר חייב לבצע את בחינת הפסיכומטרי, מדוע? הסיבה לכך היא שקיים פער בין אנשים המעוניינים לרכוש תואר אקדמי לבין מקומות הלימוד או מספר הסטודנטים שמוסדות הלימוד מציעים. סיבה נוספת לכך היא שבשביל להצליח ללמוד תואר מסוים באוניברסיטה או מכללה דרוש ידע בסיסי בתחומים מסוימים, כמובן שרמת הידע משתנה ממקום למקום וממקצוע למקצוע. הבחינה הפסיכומטרית היא בעצם מדד לאוניברסיטאות האם אותו מועמד המבקש ללמוד מקצוע מסוים הוא בעל ידע בסיסי מספק שיאפשר ללמוד לתואר.

פסיכומטרי "פרימיום"

פסיכומטרי "פרימיום"

פסיכומטרי בתיכון

פסיכומטרי בתיכון

פסיכומטרי במסגרת הצבא

פסיכומטרי במסגרת הצבא

פסיכומטרי לתלמידי מכינות

פסיכומטרי לתלמידי מכינות

פסיכומטרי לציבור הדתי

פסיכומטרי לציבור הדתי

בנוסף לכך אם קיימים 500 מועמדים לפקולטה באוניברסיטה מסוימת אך קיימים רק 200 מקומות פנויים. הבחינה הפסיכומטרית היא הדרך לקבוע מי הם ה200 שהכי מתאימים ללמוד במקצוע, כלומר מי 200 המועמדים הכי טובים. חשוב לציין שבנוסף לבחינה הפסיכומטרית דורשים מוסדות הלימוד גם את ציוני הבגרות אך המשקל בין הבחינה הפסיכומטרית לציוני הבגרות משתנה ממוסד למוסד.

 

לימודי פסיכומטרי מציעים הכנה מקצועית לעבור את הבחינה בהצלחה ולהשיג את הציון הדרוש לנו בשביל להתקבל ללימודי תואר. הבחינה הפסיכומטרית בעצם בודקת חשיבה שונה ממה שהורגלנו אליה בלימודים בבית הספר והגישה אליה שונה גם כן. במהלך לימודי הפסיכומטרי  לומדים המשתתפים איך לגשת לשאלות, איך לפתור אותם בצורה נכונה וכמובן איך לעמוד בזמנים הקצרים והלחוצים של הבחינה.

 

תחום הפסיכומטרי הוא תחום רחב מאוד וישנם כיום עשרות בתי ספר ברחבי הארץ המציעים לימודי פסיכומטרי שונים המתאימים לגילאים שונים וקבוצות שונות. הקורסים משתנים ממוסד למוסד אך הקונספט דומה והקורס נמשך כ- 3 חודש. כל קורס מתאים לקבוצה אחרת על פי שעות הלימוד, שכר הלימוד, הגיל והתנאים. ישנם קורסי "פרימיום" שהם למעשה הקורסים המקיפים ביותר, קורסים במסגרת לימודים בבית ספר, קורסים במסגרת הצבא המתאימים לחיילים שלא פנויים באמצע השבוע ללמידה, פסיכומטרי ללקויי למידה, פסיכומטרי אחד על אחד, קורסים מיוחדים לאנשים שמעוניינים להוציא 700 ומעלה ועוד.

 

הבחינה הפסיכומטרית בנויה משלושה תחומים: חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית. החומר הדרוש לבחינה הפסיכומטרית הוא ברמה נמוכה מאוד ולא דורש ידע רב. הקושי האמיתי בבחינה הפסיכומטרית הוא המלחמה עם הזמן. הבחינה נערכת כ- 3 וחצי שעות ויש לענות על 170 שאלות, משימה לא פשוטה בכלל. במהלך לימודי פסיכומטרי לומדים התלמידים כיצד לגשת אל השאלות ולפתור אותם בצורה נכונה ובזמן קצר. הלימודים בנויים כך שבמהלך כל הקורס לומדים התלמידים מילים באנגלית ובעברית ומשפרים את אוצר המילים שלהם. בתחילת הקורס לומדים בהתחלה רק את הגישה והחשיבה הפסיכומטרית ולאט לאט מגבירים קצב, כאשר בהמשך עוברים סימולציות ומבחנים והקצב הופך ונהיה אינטנסיבי יותר ויותר. 


-

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי ראשי

צפון
עבור

בטיחות

קורס הדברה

מרכז
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מעשי

דרום
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים