לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

קורסים

קורסים ולימודי תעודה

קורסים ולימודי תעודה מתאימים לאותם אנשים שרוצים לשדרג את הקריירה שלהם או להעשיר את עצמם, אך לא מעוניינים בתואר אקדמי. קורסים אלו מתאימים לאנשים שמעוניינים לרכוש מקצוע ספציפי ללא מסלול לימודים ארוך וקשה, אלא ללמוד במסלול יותר פרקטי, קצר המכיל רק את הנושאים החיוניים ביותר לאותו מקצוע. מוסדות לימוד בארץ מציעות מבחר עצום של קורסים ומסלולי לימוד בכל תחום כמעט, קורסים המכשירים לעסוק במקצוע, השתלמויות המשפרות את תנאי ההעסקה של העובדים וקורסי העשרה, תרבות ופנאי.

 

 

מקצועות רבים בשוק העבודה אינם מחייבים תואר אקדמי כתנאי לתעסוקה ואנשים רבים חושבים שללמוד לתואר אקדמי במקצועות אלה זהו בזבוז זמן לדוגמא: מעצבים גרפיים רבים בחרו לעבור קורס עיצוב ולא ללמוד לימודי תואר ראשון מהסיבה שהם חושבים שקורס קצר יותר ויותר פרקטי זה מה שמתאים להם לפתח קריירה משגשגת כמעצבים. חלק אחר של קורסים המציע התמחויות והעשרה משפר את מיומנות העובד וממקצע אותו יותר. למשל קורס פוטושופ למתקדמים מלמד טכניקות ועבודה עם תוכנת הפוטושופ ברמה שלא לומדים בקורס עיצוב גרפי רגיל. כמו כן, מקצועות פופולאריים אחרים כדוגמאת קורס חשמלאי מוסמך אשר מציע מסלול איכותי ומכשיר בוגרים רבים שמשתלבים באופן תדיר במשק הישראלי וכמובן, קורס הנהלת חשבונות שתופס את אחד ממקומות היוקרה בשוק הלימודים וההכשרות המקצועיות נמצאים גם הם ברשימת ההכשרות והאפשרויות הקיימות בפני המתעניינים בלימודי התעודה וההכשרות הפרקטיות.

 

קורסים ולימודי תעודה הפכו להיות לימודים מאור פופולאריים בארץ ולכן קיימים כיום מוסדות לימוד בחיפה, תל אביב, ירושלים, באר שבע ובכל רחבי הארץ המציעות מגוון רחב של מסלולי לימוד במגוון רחב של תחומי ונושאים בשעות הבוקר או בשעות הערב המתאימים לאנשים שרוצים לשלב עבודה עם לימודים. תנאי הקבלה לקורסים ולימודי תעודה משתנים ממוסד למוסד אך ברוב המקומות התנאים הם: תעודת בגרות מלאה ו-12 שנות לימוד. סיבה נוספת לכך שצעירים רבים בוחרים בקורסים ולימודי תעודה על פני לימודי תואר היא שלימודים אלו אינם דורשים ציון בבחינה הפסיכומטרית.

 

משך קורסים ולימודי תעודה משתנים בין תחום לתחום ומוסד למוסד אך לרוב הקורסים הקצרים נמשכים כ- 5-10 מפגשים, הקורסים הבינוניים נמשכים בין 4 ל-12 חודשיים והקורסים הארוכים נמשכים עד שנתיים, שלוש. בסוף הקורס מקבלים הסטודנטים תעודת גמר המסמיכה אותם לעסוק במקצוע הנ"ל.

 


-

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

טכנאי אלקטרוניקה

טכנאי אלקטרוניקה

דרום
עבור

בטיחות

קורס ממונה בטיחות בעבודה

דרום
עבור

רכב

לימודי מורה נהיגה

צפון
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים