לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

הכשרת ממונה בטיחות

 

הכשרת ממונה בטיחות


קורס ממונה בטיחות בעבודה

ממונה בטיחות בעבודה זהו תפקיד אחראי שכולל דאגה לאחריות על שלומם של העובדים. התפקיד כולל זיהוי מפגעים שעלולים לסכנן את העובדים, התראה והוצאת דו"חות לאחר פגיעה או תאונת עבודה. כדי לעבוד כממונה בטיחות יש לעבור הכשרת ממונה בטיחות במקום מסודר ולהיות בעל תעודה המכשירה לתפקיד.

 

 

כמה עולה 

מגוון מוסדות מציעים מסלולי לימודי איכותיים מאוד בתחום. המחירים משתנים

ממוסד למוסד. לקבלת הצעות לימוד ממוסדות המובילים לחץ...


קורס ממונה בטיחות בעבודה

צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים! 

 

חץ מטה

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

קורס ממונה בטיחות בעובדה

זיהוי מפגעים- ממונה הבטיחות בעבודה צריך לזהות את המפגעים הקיימים לפני שאלו מצליחים להסב נזק לעובדים. המפגעים יכולים להיות בכל תחום, החל ממדרגה שלא מסומנת, כבלי חשמל פתוחים ועד לשימוש לא מתאים בחומרים מסוכנים. מי שעבר הכשרת ממונה בטיחות, למד לזהות מפגעים בתחומי העבודה.

 

התראה על מפגעים- על ממונה הבטיחות לא רק לזהות את המפגעים אלא להתריע מפניהם ולמנוע את הסיכונים שלהם. למשל, אם ישנו אזור עם חשמל מסוכן, על הממונה לשים סימן באזור שלא יוכלו לפספס את הסיכון. אם ראה הממונה על הבטיחות כי נעשה שימוש לא בטוח בחומרים מסוכנים, עליו לתקן את המצב ולהתריע בפני העובדים וגם בפני הממונים במפעל על הסכנות כך שיעזרו לו למנוע אותן.

 

דו"חות תאונת עבודה- תאונות עבודה יכולות לקרות וכשלא מצליחים למנוע אותן יש לבחון מה בתהליכי המפעל גרם להן. כל מי שעבר הכשרת ממונה בטיחות למד לא רק כיצד למנוע את התאונות השונות אלא גם לבצע אחריהן דו"ח בקרה והסקת מסקנות כך שהתאונה לא תחזור עליה שוב. כמובן, תמיד יש למנוע תאונות אך אם קרה הדבר, זה מתפקידו של ממונה הבטיחות למנוע את הישנות המקרה.

 

איפה עובדים ממוני בטיחות

כל מפעל אשר מונה מעל ל- 50 עובדים מחוייב להחזיק במשרת ממונה על הבטיחות. תפקידו של הממונה הוא למנוע תאונות עבודה ולדאוג לסביבת עבודה בטוחה עבור העובד. על ממונה הבטיחות להיות בוגר הכשרה מתאימה לכך.

 

במהלך הכשרת ממונה בטיחות לומדים מהן גורמי הסיכון במפעל וכיצד למנוע אותם, כיצד להגן על העובדים מפני סכנות, מהם החומרים המסוכנים בתוך המפעל וכיצד יש לעבוד איתם ומהם הגורמים המוסמכים בתחום הבטיחות בעבודה ולמי יש לפנות בעת הצורך.עוד לומד ממונה הבטיחות כיצד עליו לבצע הדרכות עובדים לבטיחות ולהגנה בסביבת העבודה.

 מסלולים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קורס טכנאי טלפונים סלולאריים טכנאי סלולר      קורס חשמלאי מוסמך    חשמלאי

קורס מנהלי עבודה בתעשייה     מנהלי עבודה בתעשייה     קורס בקרים מתוכנתים   בקרים מתוכנתים

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

מרכז
עבור

בטיחות

קורס מדריכי מלגזה

צפון
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס מתח גבוה

דרום
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים