לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

הסמכת רתכים

הסמכת רתכים


קורס ריתוך

ריתוך היא למעשה פעולה בה מתבצע חיבור של שני גופי מתכת (לעיתים מצטרף גוף שלישי) המתגבשים ומתמצקים יחד לאחר תהליך של קירור. הרתכת בה משתמשים לביצוע העבודה מספקת זרם חשמלי המבצע את הפעולה עצמה. בריתוך יש מגוון של סוגי עבודות, חלקן מורכבות יותר, הכוללות ריתוך גשרים או עבודות במפעלים בעלי התמחות מסויימת, ולכן ביצוע עבודת ריתוך במקרים רבים מחייב את הרתך לעבור קורס הסמכת רתכים. רתכים מקצועיים אשר עוברים הכשרה מיוחדת מסוגלים לייצר בעבודותיהם רמת גימור גבוהה במיוחד.

 

 

מגוון מוסדות מציעים מסלולי לימוד איכותיים מאוד בתחום. המחירים משתנים

ממוסד למוסד. לקבלת הצעות לימוד ממוסדות המובילים לחץ...


  

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

קורס ריתוך


סוגי הקורסים וההכשרות השונות

הסמכת רתכים מתבצעת במקומות שונים בארץ, ובסופה הרתכים יכולים להשתלב במגוון משרות בתחומים שונים ביניהם: תחום החקלאות, הבנייה, חשמל, מפעלים תעשיתיים, בתי זיקוק ועוד. הקורסים משתנים ברמה הכללית שלהם וכוללים קורס ריתוך MIG- ריתוך CO2 בעזרת חוט רציף, קורס ריתוך בסיסי התואם תפקידי אחזקה, פחחות, התעסקות בתחום הרכב, בניין, שלדות ועוד. בנוסף יש קורס ריתוך אלקטרודה לקונסטרוקציה וקורס ריתוך צנרת בלחץ גבוה אשר מתאים לרתכים בעלי ניסיון מעשי. ההדרכות כוללות הרצאות בנושאים כמו: שרטוט וריתוך, בטיחות בריתוך, פגמים בריתוך ועוד. הסמכת רתכים מספקת לרתך ידע וניסיון במטרה שיוכל לבצע עבודות ריתוך לפי תקן ההסמכה אותו הוא מבצע. במהלך ההסמכה נבדקים כישורי הרתך והוא עובר מבחנים שונים בהתאם לסוג ההסמכה אותה בה הוא לוקח חלק. בסיום הסמכת רתכים מקבלים המוסמכים תעודת רתך מוסמך. הסמכות רתכים מתקיימות לפי תקנים מוגדרים מראש המוכרים בארץ או בחו״ל. התקנים המובילים ביותר נקראים AWS,EN,ASME ועוד. כמו כן, ניתן לבצע כל תקופה רענון להסמכה המתבצעת במטרה לשמור על הרתכים מעודכנים ובקיאים או הרחבה של ההסמכה המתקיימת עבור רתכים שרוצים להתקדם בתחום ולשפר את עצמם מבחינה מקצועית.

 

ביקוש לרתכים

עבודת הריתוך היא עבודה הדורשת מיומנות, מקצוענות, דיוק וזהירות ולכן לא כל אחד מסוגל לבצע עבודות ריתוך. הביקוש בארץ ובעולם לרתכים מקצועיים רק הולך וגדל כל הזמן. התחום הוא מגוון ודורש מספר מיומנויות שונות. כל מוסד לימודים מספק קורסים שונים ולכן המחיר על ההסמכה וכמות השעות המועברת משתנים ממקום למקום.   


הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

טכנאי מכונות

טכנאי מכונות

דרום
עבור

בטיחות

קורס ממונה בטיחות בעבודה

צפון
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים