לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

חובת ממונה בטיחות

 

חובת ממונה בטיחות

קורס ממונה בטיחות בעבודה

כל מפעל אשר מחזיק בחמישים עובדים ומעלה מחויב להעסיק עובד בתפקיד ממונה בטיחות. התפקיד של ממונה הבטיחות הוא לדאוג לשלום העובדים כולם במפעל והתפקיד מורכב מזיהוי פגעים, התרעה על מפגעים והדרכת עובדים לבטיחות. בשנים האחרונות התקבלו תקנות רבות אשר מחייבות את המעסיקים לדאוג לבטיחות העובדים שלהם והדרך לעשות זאת היא דרך מינוי ממונה בטיחות שימלא את חובתו כלפי העובדים וכמובן גם כלפי המפעל כולו.


חובת ממונה בטיחות נקבעת מעצם תפקידו והיא מתבצעת בשלושה מישורים עיקריים:

  • - זיהוי מפגעי בטיחות במפעל.
  • - הדרכת עובדים לבטיחות.
  • - חקירת תאונות עבודה במקרה ואלו קרו.

 

כמה עולה 

מגוון מוסדות מציעים מסלולי לימודי איכותיים מאוד בתחום. המחירים משתנים

ממוסד למוסד. לקבלת הצעות לימוד ממוסדות המובילים לחץ...


קורס ממונה בטיחות בעבודה

צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים! 

 

חץ מטה

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

קורס ממונה בטיחות בעבודה

זיהוי מפגעי בטיחות- חובת ממונה בטיחות היא לזהות מפגעים במפעל ולהתריע עליהם בפני הגורמים המתאימים. על הממונה לבדוק כי כל נהלי הבטיחות במפעל מתקיימים בפועל, לזהות סכנות אם ישנן כאלה ולמנוע אותן מהעובדים. דוגמה לסכנה תהיה למשל כאשר נפגע אזור החשמל והשקע נפתח. במקרה של זיהוי סכנה זו אשר יש להתריע על הממצאים להנהלת המפעל כדי לטפל במקרה, במקביל לחסום את המקום ולהדריך את העובדים בשימוש בו. כמובן, זוהי דוגמה אחת שיכולה לקרות במפעל מבין שפע של דוגמאות לסכנות שעלולות להיות במפעל.

 

הדרכת העובדים לבטיחות- חובת ממונה בטיחות להנחות את העובדים לעבוד תוך שמירה על תקני הבטיחות וההגנה העצמית. על העובדים להישמע להוראות הבטיחות, אך אם התעלמו מהן בכוונה או בטעות תהיה זו חובה של ממונה הבטיחות לשים לב לכך ולהדריך אותם להגן על עצמם. דוגמה תהיה אם אחד העובדים עובד בגובה בלי קסדה, הממונה על הבטיחות ידריך אותו לשנות את התנהגותו ויקפיד שישים קסדה בפעם הבאה. מחובתו של ממונה הבטיחות להדריך את העובדים כיצד לשמור על הבטיחות שלהם בעבודה.

 

חקירת תאונות עבודה- לצערנו תאונות עבודה קורות. רוב העובדים במפעלים מבלים את רוב שעות העירות שלהם במסגרת העבודה ובה הם חשופים גם לסכנות. לעתים הסכנות אינן גלויות ובמקרה וקרתה תאונה יהיה זה תפקידו של הממונה על הבטיחות לחקור אותה ולהגיש מסקנות להנהלת המפעל. המטרה של חקירת התאונות היא להימנע מחזרה שלהן וליצור נהלים שיהפכו את מקום העבודה לבטיחותי יותר.

מסלולים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קורס טכנאי טלפונים סלולאריים טכנאי סלולר      קורס חשמלאי מוסמך    חשמלאי

קורס מנהלי עבודה בתעשייה     מנהלי עבודה בתעשייה     קורס בקרים מתוכנתים   בקרים מתוכנתים

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

בטיחות

קורס אחראי רעלים

מרכז
עבור

רפואה

קורס מזכירות רפואיות

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס ריתוך

דרום
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים