לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

חידוש רישיון חשמלאי ראשי

חידוש רישיון חשמלאי ראשי

 

רישיונות חשמל

חידוש רישיון חשמלאי ראשי יבוצע כל שלוש שנים. במדינת ישראל יש חוק אשר משרד הכלכלה דואג לאכוף אותו, והחוק אומר כי כל אדם העוסק בביצוע עבודות חשמל צריך להחזיק ברישיון שנמצא בתוקף, ונוסף על כך- רישיון מותאם לסוג התפקיד והעבודה עם החשמל.

 

הודעת חידוש רישיון חשמלאי ראשי (דוגמא, לצורך העניין), נשלחת לכתובת המגורים של האדם המחזיק ברישיון הנ"ל, וזאת לכתובת שרשומה במרשם האוכלוסין(זאת אומרת במידה והכתובת לא מעודכנת, יש צורך בלעדכן). לעיתים רחוקות, הודעה לחידוש הרישיון תשלח על ידי המעסיק. בדרך כלל ההודעה נשלחת 30 יום לפקיעתו של הרישיון. להודעה מצורף תאריך אחרון לתשלום. חידוש רישיון חשמלאי ראשי יאושר וייכנס לתוקף חדש לאחר תשלום האגרה אשר גובהה מצוין בהודעה הנ"ל וכשהוא מוחתם בחותמת משרד הכלכלה/בנק הדואר. רישיון שלא ישולם עד המועד האחרון לתשלום- יגרור לקנס ותשלום נוסף לגובה תשלום האגרה הראשוני.

 

אל נא לשכוח כי חובת האחריות חלה על המחזיק ברישיון לתקפו. עבודה עם חשמל ללא רישיון מותאם לסוג התפקיד ושלא נמצא בתוקף- מהווה עבירה פלילית על פי החוק הישראלי (!). כמו כן, ביטוח במידה ותגרם תאונה לא יחול כל עוד הרישיון לא עומד בתנאים הנוכחים לעיל. 

 

צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים!

  


להצעות לימוד 

חשמלאי ראשי

 

 פנייה למוסדות לימוד

 

פנייה ממוסדות לימוד

 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

רישיונות חשמל

 

רישיון החשמלאי מחולק על פי סוגי תפקידים, גזרות וסמכויות לביצוע עבודות חשמל. להלן התפקידים: חשמלאי עוזר, חשמלאי מעשי, חשמלאי מוסמך, חשמלאי ראשי, חשמלאי טכנאי, חשמלאי הנדסאי, חשמלאי מהנדס, חשמלאי בודק סוג 1, חשמלאי בודק סוג 2, חשמלאי בודק סוג 3, חשמלאי מסויג (על פי תחום עיסוקו), חשמלאי שירות (על פי תחום התמחותו).

 

יש לדעת כי חשמלאי בעל רישיון אשר מבקש לחדש את רישיונו, ייאלץ לאשר בחותמת שלו בטופס הבקשה לחידוש, שעבד בשנים החולפות מהחידוש הקודם, בביצוע עבודות חשמל בהתאם לתפקידו. לעיתים רחוקות קורה, כי לא נשלחת בקשה לחידוש ממשרד הכלכלה/מעסיק עקב תקלות מקצועיות- לכן חובת האחריות חלה על החשמלאי לבדוק מתי תוקפו נגמר, כדי להתריע מראש על תוקפו או כאשר סוג תפקידו משתנה. 

 


 

מסלולים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קורס בקרים מתוכנתים         בקרים מתוכנתים      קורס חשמלאי מוסמך                  חשמלאי

קורס חשמלאי מתח גבוה     מתח גבוה      קורס חשמלאי בודק סוג 1 ו-2     חשמל בודק

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

טכנאי מכונות

טכנאי מכונות

מרכז
עבור

רכב

לימודי מורה נהיגה

מרכז
עבור

רכב

קורס נהג רכב משא כבד

צפון
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים