לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

חשמלאי ראשי רישיון

חשמלאי ראשי רישיון

 

לימודי חשמלאי ראשי לבוגרי קורס חשמלאי מוסמך

במדינת ישראל קיים חוק אשר נאכף על ידי משרד הכלכלה (משרד התמ"ת לשעבר) ועל פי חוק זה כל חשמלאי שמבצע עבודות חשמל חייב להחזיק ברישיון שמתאים לסוג תפקידו, וכמו כן תקף. אדם אשר לא יקיים את אחת מהדרישות לעיל- עובר על החוק ומבצע עבירה פלילית.

 

במקצועות החשמל ישנו מגוון של תפקידים, כגון: חשמלאי עוזר, חשמלאי מוסמך, חשמלאי ראשי, הנדסאי, מהנדס, טכנאי וכיוצא בזה. לכל רישיון יש את הסמכויות שמוענקות לו מתוקף תפקידו, וביצוע עבודות חשמל יבוצע על פיהן. 

 

לצורך העניין, לחשמלאי ראשי רישיון אשר מקנה לו סמכויות מסוימות. למשל, חשמלאי ראשי מוסמך לעבוד עם מערכות תלת פאזיות במתח של עד כ- 250 אמפר. 

 

צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים!

  


להצעות לימוד 

חשמלאי ראשי

 

 פנייה למוסדות לימוד

 

פנייה ממוסדות לימוד

 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

לימודי חשמלאי ראשי לבוגרי קורס חשמלאי מוסמך

לכל רישיון יש קריטריונים על מנת לקבלו. לדוגמא, לחשמלאי ראשי רישיון אשר דורש מהמבקשים לקבלו לעמוד בקריטריונים להלן:

  • - תעודת גמר סיום קרס בהצלחה של האגף להכשרה מקצועית של משרד הכלכלה. כמו כן, להיות קודם לכן חשמלאי מוסמך עם שנתיים ותק בתפקיד (יש צורך בהוכחת ניסיון וותק).
  • - טכנאי חשמל אשר מוכר רשמית בפנקס הטכנאים של מדור החשמל ברישוי (כאן נדרש להוכיח ניסיון של שנתיים בתחום החשמל, עם זאת שנה מוכר שחשמלאי מוסמך).
  • - הנדסאי חשמל אשר מוכר רשמית בפנקס ההנדסאים של מדור החשמל ברישוי (נדרשת הוכחה של הכרה רשמית + ניסיון של שנה כחשמלאי מוסמך קודם לכן).
  • - מהנדס חשמל אשר מוכר רשמית בפנקס המהנדסים של מדור החשמל ברישוי.

 

במידה ואדם רוצה לבקש בעלות לרישיון מסוים, יש באתר של משרד הכלכלה הנחיות למילוי טופס רשמי לבקשת הרישיון.

 

יותר מכך, לעיתים קרובות, מלבד סמכויות רשמיות שניתנות לבעל הרישיון ובהתאם לתפקידו- ניתנות סמכויות נוספות, אשר מוכרות במקום העבודה ועל פי התנהלותו של מקום העבודה הסציפי בלבד. לדוגמא, לחשמלאי ראשי רישיון, כפי שצוין למעלה אשר מעניק סמכות לעבוד עד 250 אמפר במערכות תלת פאזיות. אך, במספר מקומות עבודה גבוה, חשמלאים ראשיים מקבלים סמכויות ניהוליות על צוותים של חשמלאים ועל פרויקטים של מערכות חשמל מורכבות. כמו כן, השכר שמתלווה בהתאם לרישיון גבוה יותר, וכך נהנה חשמלאי ראשי מתפקיד מספק ומסודר.

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

בטיחות

קורס ממונה בטיחות בעבודה

צפון
עבור

בטיחות

 קורס מלגזה

מרכז
עבור

רפואה

קורס מזכירות רפואיות

דרום
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים