לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

לימוד חשמל

לימוד חשמל

לימוד חשמל נהייה תחום נפוץ מאוד בקרב מתעניינים רבים שפונים למסלול לימודי התעודה. לימוד חשמל מעניק לבוגריו את האפשרות לפתח קריירה איכותית שתניב משכורת מכבודת ואפשרויות תעסוקה רבות. מכללות ובתי ספר רבים ברחבי הארץ כולה מציעים לימוד חשמל במסלולים שונים שמביאים לבוגריהם רישיונות והיתרים לעבודות שונות. 

 

צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים!

 

 

 

 

 

 

 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

להלן כמה קורסים המוצעים במסגרת לימוד חשמל:
 

קורס חשמלאי מעשי – קורס חשמלאי מעשי הינו קורס בסיסי יחסית אך עם זאת מעמיק ואורך זמן לא קצר הקורס מפגיש את תלמידיו עם ידע רב הנחוץ לעבודה בטוחה ואיכותית במערכות החשמל שאיתם יתעסקו הבוגרים. אורכו של קורס חשמלאי מעשי הינו כ516 שעות לימוד שנפרסות על תקופה בת שנה ולעיתים שנה וקצת. לאחר סיום בהצלחה קורס חשמלאי מעשי  במסגרת לימוד חשמל במוסד לימודי שמפוקח על ידי משרד התמ"ת מקבל הבוגר תעודת חשמלאי עוזר תחילה שמציבה לו תנאי עבודה המגבילים אותו לעבוד כעצמאי אלה רק בנוכחותו של חשמלאי בעל רישיון חשמלאי מעשי לפחות. לאחר שנתיים של עבודה בתחום מקבל הבוגר תעודת חשמלאי מעשי והינו ראשיי לעבודה עצמאית במערכות חשמלאי חד פאזיות עד 40 אמפר (מערכות חשמל ביתיות לרוב).
 

קורס חשמלאי מוסמך - לימוד חשמל במסלול קורס חשמלאי מוסמך הינו סוג הלימודים הנפוץ ביותר. קורס חשמלאי מוסמך הוא קורס מעמיק שמפגיש את תלמידיו עם הידע הדרוש לטיפול במערכות חשמל שונות ביעילות וזהירות רבה כאחד. לקורס יש מספר אפשרויות של מסלולים שמתעניין ממוין אליהן על פי עמידתו בתנאי הקבלה:

בעלי 10 שנות לימוד ילכו למסלול הארוך ביותר שאורך 1260 שעות לימוד במסגרת לימוד חשמל מוסמך.
 

בעלי 12 שנות לימוד נכנסים למסלול הנפוץ ביותר שאורך 1080 שעות לימוד.
 

בעלי תעודת חשמלאי עוזר זוכים לגרסה מקוצרת של הקורס שהיקפו 800 שעות לימוד.
 

בעלי תעודת חשמלאי מעשי או לחילופין תעודת גמר של קורס חשמלאי מעשי נכנסים למסלול הקצר ביותר שהינו 483 שעות לימוד.
 

בסיום קורס חשמלאי מוסמך זכאים הבוגרים שנחלו הצלחה לקבל תעודת חשמלאי עוזר ולאחר שנה עבודה בתחום כחשמלאי עוזר תחת כל המגבלות שפועלות עליהם מקבלים הבוגרים תעודת חשמלאי מעשי (מערכות חשמל חד פאזיות עד 40 אמפר), לאחר שנתיים של עבודה בתחום כחשמלאי מעשי זכאים הבוגרים לשדרוג התעודה לתעודת חשמלאי מוסמך שמקנה להם את ההיתר לעבודה עצמאית במערכות חשמל תלת פאזיות עד 80 אמפר (מפעלים, משרדים, בתי חרושת ועוד... )
 

קורס חשמלאי ראשי – בוגרים שסיימו קורס חשמלאי בהצלחה וחושבים על התפתחות בקריירה יכולים לגשת ללימודי קורס חשמלאי ראשי במסגרת לימוד חשמל הקורס נועד להעניק היתר של עבודה במערכות חשמל תחת פאזיות עד 200 אמפר ובעיקר להעניק לבוגרו את הסמכות להתמנות לראש צוות חשמלאיים.

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

בטיחות

קורס ממונה בטיחות בעבודה

צפון
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

בטיחות

קורס ממונה אנרגיה

דרום
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים