לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

מבחני גמר חשמלאי מוסמך

מבחני גמר חשמלאי מוסמך


מבחני גמר חשמלאי מוסמך הינם השלב הסופי בו צריך לעמוד התלמיד בקורס בדרך לסיום שלב הלימודים ומעבר לעבר התחלת קריירה בתחום החשמל. כמו מסלול הלימודים כך גם המבחנים נכתבו וחוברו על ידי נציגים של משרד הכלכלה (בעבר משרד התמ"ת). הסיבה לכך היא לתת למבחן אופי מקצועי שלא יקל עם מוסדות הלימוד ויחייב אותם להעניק לחניכי הקורס הכשרה נאותה ומקצועית שתעזור להם כמובן בשוק העבודה ותאפשר להם לעבור בהצלחה את המבחנים. מבחני גמר חשמלאי מוסמך מורכבים לרוב מארבעה מבחנים חיצוניים, שלושה עיונים ואחד מעשי. המבחנים מתבצעים על ידי בוחן מטעם חיצוני ונבדקים על ידי נציגים מטעם משרד הכלכלה.

 

קורס חשמלאי מוסמך הוא קורס אשר כולל בתוכו תכנים רבים, ידע מעמיק וצבירת ניסיון פרקטי חשוב ביותר. עד שהתלמידים נגשים לכתוב את מבחני גמר חשמלאי מוסמך הם עוברים מסלול ארוך שבמתכונתו הנפוצה ביותר אורך כשנתיים של למידה וכולל 1080 שעות לימוד. המטרה הסופית של המבחנים החיצוניים היא לקבוע שאכן תלמיד הקורס מחזיק בידע ברמה גבוהה והינו מסוגל להשתלב בשוק העבודה באופן חלק ולתת מענה יעיל, איכותי ובטיחותי!

 

מבחני גמר חשמלאי מוסמך – שלושה עיונים ואחד מעשי :

ארבעת המבחנים מחולקים לנושאים שונים כאשר שלושה בוחנים את התלמידים על נושאים עיוניים שונים בתחום החשמל ומבחן אחד בוחן את התלמידים בעבודה המעשית והפרקטית להלן פירוט על המבחנים עצמם:

  • מבחן בתורת החשמל - מבחן עיוני, מתבצע על ידי בוחן חיצוני. פטורים ממנו הנדסאי ומהנדסי אלקטרוניקה שהשתלבו במתכונת מיוחדת לקבלת הכשרה נוספת כחשמלאים מוסמכים (מסלול של 564 שעות בלבד).
  • מבחן במכונות חשמל – מבחן עיוני, מתבצע על ידי בוחן חיצוני.
  • מבחן במתקני חשמל – מבחן עיוני מתבצע על ידי בוחן חיצוני.
  • מבחן בעבודה מעשית – מבחן מעשי, מתבצע על ידי בוחן מטעם משרד הכלכלה. המבחן מתקיים במעבדת החשמל ומדמה את הלך העבודה בשוק. במהלך המבחן נדרשים התלמידים לתת מענה נכון ואיכותי, לתפעל מערכות ומתקני חשמל ולשמור על כללי הבטיחות הדרושים.

 

 

מגוון מוסדות מציעים מסלולי לימוד איכותיים מאוד בתחום. המחירים משתנים

ממוסד למוסד. לקבלת הצעות לימוד ממוסדות המובילים  לחץ...


 

 צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים!

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

תלמידים אשר צלחו את המבחנים הסופיים ועמדו בכל דרישות הקורס יזכו לקבל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד ורישיון חשמלאי עוזר תחילה שעם צבירת הניסיון והוותק משודרג לרישיון חשמלאי מוסמך.

 

לקבלת הצעות לימוד

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי ראשי

צפון
עבור

בטיחות

קורס הדברה

מרכז
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מעשי

דרום
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים