לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

מה זה בקרים מתוכנתים

מה זה בקרים מתוכנתים

אם גם אתה רוצה להשתלב בתעשייה באחד ממרכיביה החשובים, כדאי שתקרא מה זה בקרים מתוכנתים. הבקרים הם אחד מהמרכיבים החשובים בעולם התעשייתי של היום והם מורכבים מחומרה ותוכנה.

 

מה זה בקרים מתוכנתים?

הבקר המתוכנת מורכב מספק כח, כרטיסי כניסה וכרטיס יציאה. הבקר עצמו הוא חומרה אשר יכולה להגיע בגדלים שונים והוא מכיל תוכנה אשר מבקרת את הפעולות השונות של המכשירים התעשיתיים אליהם היא מכוונת. למעשה זהו שילוב של חומרה ותוכנה.

 

את הבקר מתכנתים דרך שפות שונות ובניהן שפת הוראה, גרפים, תכנות בוליאני ועוד. תפקידו של הבקר חשוב להפעלת המערכת התעשייתית כולה והיום אין מפעל תעשייתי שאינו משתמש בבקרים אלו.

 

הבקר מהווה חלק חשוב ובלתי נפרד מהתעשייה, הארגון ואפילו בבית. ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, כך ישנו שימוש רחב יותר בבקרים. יותר בקרים משמשים ליותר מרכיבים בתעשייה וניתן לראות שילוב ממכונות ייצור כבדות ועד תעשייה ירוקה, לרבות שימושים ביתיים. הבקר הוא מרכיב חשוב בתעשייה והעבודה בתחום דורשת הבנה מעמיקה.

 

עבודתו של הבקר מאפשרת עבודה שוטפת של התעשייה ללא התערבות מתמדת של כוח אדם. שימוש נכון ויעיל בבקר חוסך לתעשייה כסף רב ויכול לחסוך אף בזיהום תעשייתי. עבודתו של מתכנת הבקר הוא קריטי לעבודה השוטפת של המפעל או הארגון. כיוון שמדובר בתחום מתפתח, העוסקים בתחום מגלים כי יש דרישה אליו וכי מעת לעת הבקרים מעורבים ביותר תחומים בתעשיה.

  

 

מגוון מוסדות מציעים מסלולי לימוד איכותיים ומקצועים בתחום. המחירים משתנים

ממוסד למוסד.


לקבלת הצעות לימוד לחץ

 

 

 צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים!

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

מי יכול לעסוק בתכנות בקרים?

אחרי שהבנת מה זה בקרים מתוכנתים והחלטת להשתלב בתחום זה בתעשייה, תוכל לגשת ללמוד בקורס שיכשיר אותך לכך. במסגרת הקורס תלמד על תהליכי הייצור והבקרה בתעשייה. תלמד על תהליכי בקרה במכונות וכיצד להתאים את שפת הבקר לשפת המכונה. תלמד לזהות תקלות מבעוד מועד וכיצד להתנהל בשטח לאחר שזיהית תקלה. בקורס תלמד להתקין, לתכנת ולתקן מערכות שונות מתחומי התעשייה המגוונים.

 

לאחר סיום הקורס ניתן להשתלב בהתקנת בקרים מתוכנתים; בתעשיה, ארגון או בבתים. ישנם בוגרי קורס אשר משתלבים בתעשיות כבדות או בתעשיות ירוקות, אפשרויות התעסוקה רבות ועם הזמן נפתחות עוד ועוד משרות בתחום. 
מסלולים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קורס חשמלאי מוסמך            חשמלאי   קורס ממונה בטיחות בעבודהממוני בטיחות

קורס מנהלי עבודה בתעשייה ממונה אנרגיה   קורס מנהלי עבודה בבניין     מנהלי עבודה בבניין

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

מרכז
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים