לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

מה זה ניהול רשתות - לימודים בישראל

מה זה ניהול רשתות


לימודי ניהול רשתות ברחבי הארץ

ניהול רשתות הוא מקצוע בתחום טכנולוגיית המידע ורשתות המחשבים ולרוב העבודה היא בתחום ההיי טק, על אף שישנם יותר ויותר ארגונים אשר מחזיקים ברשתות מחשבים ועל כן זקוקים למנהל רשת. מה זה ניהול רשתות בפועל?

 

בפועל, ארגון, מפעל או מקום עבודה, מתבסס על מחשבים רבים ועמדות עבודה שונות שעל כל אחת לתפקד. כאשר נפגעת עמדת מחשב אחת ברמת החומרה או התוכנה, אותה עמדה יכולה להיות מושבתת ולהסב נזק של חוסר עבודה לארגון כולו. לעיתים, עמדה אחת שלא עובדת באופן תקין, משפיעה על עמדות אחרות אשר תלויות בעבודתה ומכאן החשיבות בהבנת מה זה ניהול רשתות.

 

כדי להבין מה זה ניהול רשתות יש להתייחס לרמת החומרה ורמת התוכנה, האי שכל מחשב וכל רשת מורכבת משניהם שאמורים לתת את התפוקה הרצויה.


 how much it cost

 עלות קורס ניהול רשתות בארץ משתנה בין מוסדות לימוד שונים, אך באופן כללי ניתן לסכם כך:

 

בין 5,000 ל- 8,000 ש"ח – מסלול קצר כ- 150-300 שעות  

בין 9,000 ל- 13,000 ש"ח – מסלול מוארך עד 400 שעות

בין 15,000 ל- 20,000 ש"ח – מסלול מעמיק (לרוב דו שנתי) מעל 400 עד 600 שעות

המשך לסקירה מלאה...

  

computer network

 

 

arow down

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

לימודי ניהול רשתות ברחבי הארץ

חומרה- המחשבים מורכבים ממרכיבים רבים, החל מהמעטפת, דרך כרטיסי רשת, מסך, מודמים, מתגים ועוד. החומרה עוברת עייפות טבעית עם הזמן ויש לבצע עליה את הפיקוח הנדרש כדי להשיג תוצאות טובות בעבודה. לעיתים מגיע מצב בו יש להחליף את החומרה כולה, לעיתים חלקים ממנה ולעיתים רק לבצע תיקונים כאלו ואחרים וזה מתפקידו של מנהל הרשת בארגון.

 

תוכנה- תפקיד ניהול הרשתות דורש הקפדה וניטור של מערכות ה LAN ו WAN של מקום העבודה או הארגון וכן ניהול אבטחת המידע של הארגון כולו. המחשבים מחוברים פעמים רבות לרשתות חיצוניות ולא רק פנים ארגוניות ומכאן שנדרשת הקפדה יתרה על שמירת אבטחת המידע הנמצא על המחשבים.

 

מי מבצע ניהול רשתות?

את ניהול הרשת של הארגון, מפעל או מקום העבודה, יבצע בעל תפקיד שהוסמך לכך. הקורס עובר על התחומים הרבים בהם צפוי לעסוק מנהל הרשת וכולל הכרה מעמיקה של החומרה איתה עליו לעבוד והכרות עם התוכנות השונות.

 

בין היתר, צובר מנהל הרשת ידע בתחום ניהול הרשת הכללית; אבטחת מידע ונהלי אבטחה, כיצד ליצור חשבונות משתמש, כיצד לנהל את הרשת בשעת עומס וכן ידע בתחום נקודתי לטיפול בכל עמדה על גבי הרשת; ניהול מחשב ומחיצות על גבי הדיסק הקשיח, ניהול שרתים ועוד.

 


 

מסלולים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קורס חשבי שכרקורס חשבי שכר           קורס הנהלת חשבונות קורס ניהול רשתות            

קורס לינוקס     קורס לינוקס           תכנות בסביבת net    תכנות בסביבת net

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

רפואה

קורס מזכירות רפואיות

דרום
עבור

בטיחות

קורס ממונה בטיחות בעבודה

צפון
עבור

חשבונאות

קורס הנהלת חשבונות 1+2

דרום
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים