לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

קורס פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי

 המושג פסיכומטרי מקבל ערך חשוב בפני צעירים רבים שלפני כן לא העסיקו את מחשבותיהם יותר מדי זמן במושג זה. המבחן הפסיכומטרי בשכלול של הציונים בתעודת הבגרות קובע את הציון ה פסיכומטרי שמקבל התלמיד ובעזרתו יוכל לפנות למסלולי לימוד לתואר אקדמאי במוסדות הלימוד להשכלה הגבוהה כמו אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת חיפה, הטכניון וכו.. בנוסף לאוניברסיטאות השונות ברחבי הארץ מסלולים לתואר ראשון מוצעים גם במגוון מכללות שגם בהן נדרש המועמד בציון פסיכומטרי מתאים, אשר לרוב יהיה נמוך משמעותית מהציון ה פסיכומטרי הנדרש לחוג זהה באוניברסיטאות השונות.

 

 צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים!

 

 

 

 

 

 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

מהו מבחן פסיכומטרי ?

המבחן עצמו הינו מבחן ארוך ומתיש שבוחן את התלמיד בשורה ארוכה של קריטריונים שכוללים: יכולת בשפה האנגלית, העברית חשבון וחיבור. השאלות עצמן אינן שאלות מסובכות אך כשהזמן המוקצב להם הינו קצר מאוד הסיפור נעשה שונה. כלל התשובות שעונה התלמיד נבדקות ומשוכללות לכדי ציון סופי שנע בין 200 (הציון הכי נמוך) לבין 800 (הציון הכי גבוהה). עם הציון שהשיג התלמיד במבחן ובשכלול עם הציונים בתעודת הבגרות התלמיד מקבל ציון סכם שהוא הציון הסופי שאיתו ילך למוסדות הלימוד השונים במטרה להתקבל למסלול לימודי אקדמאי. קיימים מקרים רבים של צעירים שחולמים ללמוד מסלול מסוים אך לצערם הציון הפסיכומטרי לא מאפשר להם זאת, ישנה מודעות לתופעה זו ומוסדות לימוד שונים (גם האוניברסיטאות) מאפשרות לתלמידים שהשיגו ציון קרוב לציון המבוקש לעבור מכינה שתבדוק את יכולתם ותקבע אם הם יכולים להתחיל בלימודים בשורות המוסד.

 

איך ללמוד למבחן ה פסיכומטרי ?

קיימות מגוון דרכים ואפשרויות שבהן ניתן ללמוד ולהתכונן למבחן ה פסיכומטרי . הדרך המקובלת והמוכרת ביותר היא דרך בתי הספר השונים המתמקצעים בלימוד למבחן הפסיכומטרי. בתי ספר אלו מחזיקים  מורים בקיעים בתחום שמלמדים טכניקות עבודה ייחודיות ושונות שעוזרות לתלמידים לנצל את כל הכלים על מנת להשיג ציון גבוהה כמה שיותר. בתי הספר דואגים לתת לתלמידים מסלול למידה ושיגרת למידה טובה שתתרגל את התלמידים לפתירת התרגילים בזמן הקצוב להם תוך מתן שיעורי בית ושיעורים פרונטאליים בכיתה עם תלמידים. יש לציין שלכל מוסד יש את המורים שלו ואיתם טכניקות העבודה הייחודיות להם, בנוסף המחירים בין בתי הספר השונים אינם קבועים ומשתנים אם זאת עקב וואוצ'רים לחיילים, אוכלוסיות מיוחדות וכו... ואם זאת על פי מחירון שונה לכל בית ספר. כמובן שניתן גם להירשם למועד בחינה וללמוד בצורה עצמאית בבית. יש לציין שדרך זאת נחשבת לקשה ביותר וזאת עקב מורכבות המבחן, רמת הקושי והזמן הקצוב לו. על פי נתונים אפשר ללמוד שאלו שהחליטו ללמוד עצמאית למבחן ולאחר מכן פנו לשורותיהם של קורסי ההכנה למבחן ה פסיכומטרי בבתי הספר השונים השונים שיפרו את ציונם הסופי לפחות ב50 נקודות.

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

בטיחות

קורס ממונה בטיחות בעבודה

דרום
עבור

רכב

לימודי מורה נהיגה

צפון
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס ריתוך

מרכז
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים