לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

רישיון טכנאי חשמל

רישיון טכנאי חשמל

 

לימודי טכנאיי חשמל

עולם החשמל הוא עולם מרתק אשר אלו שנכנסים לעבוד בתחום מגלים כי עומד לפניהם מסלול מעניין של התקדמות. על מנת להיכנס ללימודי החשמל יש להבין קודם כל שישנן דרגות שונות של חשמלאים כאשר לכל אחד יש את הסמכות שניתנה לו על פי הלימודים ובהתאם לתעודה שלו. כלומר, לא כל חשמלאי יכול לעבוד במתח גבוה (כמו למשל בעבודות מורכבות של חברת חשמל) ולצבירת הניסיון בתחום יש משמעות רבה. כיוון שמסלול לימודי החשמל הוא הדרגתי ניתן להגיד עליו כי הוא גם מעניין מאד ומאפשר לחשמלאי לבנות לעצמם מסלול קריירה בקצב שמתאים להם.

 

אחד מהרישיונות בתחום החשמל הוא רישיון טכנאי חשמל. הרישיון ניתן לאחר צבירת תעודת חשמלאי מעשי וחשמלאי מוסמך וטכנאי חשמל יכול לבצע עבודות ולערוך תוכניות חשמל עד ל- 400X3 אמפר (כלומר לעסוק בחשמל תלת פאזי). טכנאי חשמל אשר ירצו להמשיך את הכשרתם יוכלו לאחר קבלת התעודה ללמוד ולהתקדם לחשמלאי מתח גבוה. כלומר, רישיון טכנאי חשמל הוא רישיון לעסוק בעבודות מורכבות כאשר התגמול עליהן בהתאם.

 

צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים!

  


 

 

 

 

 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

לימודי טכנאיי חשמל


מי יכול להיות טכנאי חשמל?

לימודי טכנאי חשמל מיועדים לאלו שסיימו בעבר קורס חשמלאי מוסמך ונושאים תעודה מתאימה. ללא רקע מוקדם לא ניתן להתקבל לקורס. קורס טכנאי חשמל מתבצע תחת פיקוחו של משרד התמ"ת ובאישורו ולאחר עמידה בכל התנאים שנקבעו מקבלים הבוגרים רישיון טכנאי חשמל.

 

הרישיון מאפשר לבוגרים לעבוד בחברות או כעצמאיים. הטכנאים יכולים לתכנן, לבצע ולפקח על ביצוע תוכניות של עד 400X3 אמפר כשהעבודה יכולה להתבצע במערכות של בתים פרטיים, עסקים, מפעלים ומוסדות. העבודה במתקנים העולים על 400X3 אמפר תתבצע על ידי הטכנאי רק במידה ויש במקום פיקוח של חשמלאי מתח גבוה.

 

רישיון טכנאי חשמל פותח בפני הבוגרים עולם שלם של אפשרויות תעסוקה אשר גם מעניינות יותר וגם מתגמלות יותר. מסלול לימודי תעודות החשמל הוא הדרגתי אם כי כל קורס הוא יחסית קצר ופותח אפשרויות רבות של תעסוקה במגזר הפרטי, המוסדי או כעצמאיים ומאפשר ליהנות ממשכורות גבוהות יחסית בשוק העבודה.
מסלולי טכנאים נוספים :

 

לימודי טכנאי אלקטרוניקה       טכנאי אלקטרוניקה   

לימודי טכנאי מכונות               טכנאי מכונות

לימודי טכנאי תעשייה וניהול    טכנאי תעשייה וניהול 

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס בקרים מתוכנתים PLC

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס ריתוך

צפון
עבור

עוד קורסים

לימודי סייעות לגני ילדים

מרכז
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים