לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

תנאים לקבלת רישיון חשמלאי ראשי

תנאים לקבלת רישיון חשמלאי ראשי

 

רישיון חשמלאי ראשי

אם הנך עוסק בתחום החשמל או מתעניין בו רבות, מעוניין להתקדם במסגרת תפקידך, לגוון אותו ואף להעלות את גובה משכורתך- חשמלאי ראשי הוא התפקיד המתאים בשבילך. ואם אתה יודע את כל זה- להלן התנאים לקבלת רישיון חשמלאי ראשי.

 

ראשית, על אדם להחזיק בלפחות 10 שנות לימוד, ולגשת לקורס חשמלאי מוסמך. קורס החשמלאי המוסמך מועבר במספר מכללות ברחבי הארץ (מצפון ועד דרום). קורס החשמלאי המוסמך מתבצע במספר מתכונות שונות, ישנם קורסים קצרים (שעות למידה לא רבות) וקורסים ארוכים יותר. התאמתו של אדם למסלול תלויה במשתנים כמו ניסיון בתחום החשמל, התאמתו ללוח זמנים עמוס או פתוח יותר וכיוצא בזה. בגמר הקורס, ניגש למבחנים חיצוניים שמועברים על ידי האגף להכשרה מקצועית שמנוהל על ידי משרד הכלכלה (משרד התמ"ת לשעבר). אדם שסיים את הקורס בהצלחה, ולרבות את המבחנים החיצוניים, יוענק לו תעודת חשמלאי מוסמך חתומה, והסמכות לטפל במערכות תלת פאזיות של A80. אלו הם התנאים לקבל רישיון חשמלאי ראשי הראשוניים.

 

צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים!

  


להצעות לימוד 

חשמלאי ראשי

 

 פנייה למוסדות לימוד

 

פנייה ממוסדות לימוד

 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

רישיון חשמלאי ראשי

שנית, לאחר שסיים את קורס החשמלאי המוסמך בהצלחה, יכול אדם מסוים לגשת לקורס חשמלאי ראשי שמועבר כמו כן, באותן מכללות לימוד שמעבירות קורסים חשמלאים מוסמכים. קורס החשמלאי הראשי בדומה לקורס החשמלאי המוסמך, גם מועבר במתכונות שונות, הקורס מתחלק למסלולים מסוימים. לדוגמא, קיים מסלול הכולל 600 שעות למידה והוא מיועד לאדם שעבר בהצלחה את הקור החשמלאי המוסמך ואת המבחנים, אך לא סיים את תקופת הסטאז' המעשית שלו ( למעשה הקורס יכלול את העבודה המעשית שלא ביצע). נוסף לכך, קיים מסלול אחר הכולל 460 שעות למידה, והוא לאדם שמחזיק בתעודת חשמלאי מוסמך חתומה ותקופת הסטאז' המעשית מאחוריו.

 

בדרך כלל, הניגשים לקורס החשמלאי הראשי הנם אנשים המחזיקים בבית, משפחה, עבודה מסודרת וכיוצא בזה, ועל מנת להקל עליהם- קורס החשמלאי הראשי, לעיתים קרובות מועבר במתכונת של פעמיים-שלוש ימי לימודים בשבוע בשעות הערבים. אלו התנאים לקבלת רישיון חשמלאי ראשי.

 

תעודת חשמלאי ראשי מעניקה את הסמכות לעסוק במערכות תלת פאזיות של A250. ולה ביקוש רב בשוק העבודה, וזאת מכיוון שקיים חוסר באנשי חשמל.

 


 

מסלולים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קורס בקרים מתוכנתים         בקרים מתוכנתים      קורס חשמלאי מוסמך                  חשמלאי

קורס חשמלאי מתח גבוה     מתח גבוה      קורס חשמלאי בודק סוג 1 ו-2     חשמל בודק

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

טכנאי מכונות

טכנאי מכונות

מרכז
עבור

רכב

לימודי מורה נהיגה

מרכז
עבור

רכב

קורס נהג רכב משא כבד

צפון
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים