לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

תעודת חשמלאי מוסמך - לימודים בישראל

תעודת חשמלאי מוסמך

הביקוש לעובדים מקצוענים ואיכותיים בעלי תעודת חשמלאי מוסמך הינו גבוהה ותמידי. הדרישה למקצוענים שיעסקו במערכות חשמל וידאגו לתקינותם השוטפת ובטיחותם המרבית קיימת בכל עסק, מפעל, בניין ציבורי ובית מגורים. ההבנה שנוצרה סביב אנשים רבים שיודעים לעבוד עם הידיים שתעודת חשמלאי מוסמך עשויה להקנות להם קריירה טובה ומוערכת עם השתכרות טובה מביעה מתעניינים רבים לבתי הספר והמכללות השונות ברחבי כל הארץ להתעניין בלימודי חשמל וקורס חשמלאי מוסמך בפרט. קורס חשמלאי מוסמך הינו קורס ארוך ומקיף שמקנה לתלמידיו ידע רב אודות התעסקות עם מערכות חשמל עם דגש רב על ניסיון מעשי. כמות שעות הלימוד בקורס חשמלאי מוסמך תלוי בתנאי הקבלה שבהם עומד המתעניין, ובכל זאת המסלול הפופולארי ביותר הינו מסלול שתנאי הקבלה אליו הם 12 שנות לימוד והוא אורך כ1080 שעות שמתפרסות לרוב על תקופה של כשנתיים.

 

צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים!

 

 

 

 

 

 

 

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

קורס חשמלאי מוסמך מפוקח על ידי משרד התמ"ת שמציב תנאים ברורים לנושאי הקורס ואופי הלמידה. לאחר שהתלמידים מסיים את הקורס בהצלחה הם עדיין לא מקבלים תעודת חשמלאי מוסמך אלא תעודת גמר מטעם המוסד המלמד ותעודת חשמלאי עוזר. תעודת חשמלאי עוזר הינה תעודה שמגבילה את הבוגר לעבוד באופן עצמאי אלא רק בנוכחותו של חשמלאי מעשי לפחות. לאחר שנה של התנסות הבוגר כשמלאי עוזר הוא זכאי לשדרוג בסמכויותיו ומקבל תעודת חשמלאי מעשי. תעודה זו מקנה לו את ההיתר לעבודה עצמאית עם מערכות חשמל חד פאזיות עד 40 אמפר (לרוב בתי מגורים). אחרי תקופה בת שנתיים שהבוגר מתנסה כשמלאי מעשי הוא זכאי סוף סוף לתעודת חשמלאי מוסמך . תעודת חשמלאי מוסמך מוסיפה לבוגר היתרים נוספים חשובים ורווחיים בצורה משמעותית. בעלי תעודת חשמלאי מוסמך ראשיים לטפל במערכות חשמל תלת פאזיות עד 80 אמפר (מפעלים, בניינים ציבוריים, בתי חרושת, בתים פרטיים וכו...) תעודת חשמלאי מוסמך הינה תעודה מוערכת בסביבת העבודה שיוצרת אפשרויות עבודה רבות ורווחיות.

 

אלו שרוצים לשדרג את תעודת חשמלאי מוסמך יכולים לפנות ללימודי חשמלאי ראשי שמקנים לבוגריהם תעודת חשמלאי ראשי. תעודת חשמלאי ראשי הינה כלי מצוין לקידום בקריירה ומאפשרת למחזיקים בה את האפשרות לעבוד כראש צוות בעבודת חשמל ולעסוק במערכות תלת פאזיות עד 200 אמפר.

 

ההבנה של מוסדות הלימוד בדרישה ללימודי חשמל גרמה לכך שבכל מקום בארץ ניתן למצוא מכללה או בית ספר שנמצא במרחק סביר המציע מסלולי לימוד חשמל שונים. מרבית הקורסים מוצעים בערי המטרופולין כמו תל אביב, חיפה, באר שבע וירושלים. אך גם ניתן לראות מוסדות לימוד שמציעים לימודי חשמל בשדרות, נצרת עילית, כרמיאל, עמק הירדן וכו... 

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

בטיחות

קורס ממונה בטיחות בעבודה

צפון
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

דרום
עבור

בטיחות

קורס ממונה אנרגיה

דרום
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים