לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

בחינות חשמלאי מוסמך - לימודים בישראל

בחינות חשמלאי מוסמך

בחינות חשמלאי מוסמך הינן הבחינות שמסמיכות את תלמידי הקורס לסיים את ההכשרה ולקבל רישיון לעבודה בחשמל מטעם משרד הכלכלה. הבחינות גם הן נכתבות, מוגשות ונבדקות על ידי הגוף המדיני (משרד הכלכלה). ישנן ארבעה בחינות חשמלאי מוסמך סופיות אותן צריכים לעבור בוגרי הקורס. שלוש בחינות עיוניות בכתב ובחינה אחת מעשית במעבדת חשמל.

 

בחינות חשמלאי מוסמך – בחינות עיוניות :


במהלך לימודי הקורס לומדים התלמידים שעות רבות בכיתות הלימוד אודות האופן התיאורטי בתחום העבודה בחשמל. לפני שנגשים לעבודה מעשית חשוב לדעת אודות המערכות החשמליות כמה שיותר, על חוקי הבטיחות השונים הנחוצים לעבוד בצורה יעילה ובטוחה וכן על שיטות עבודה וכלי עבודה שונים. התלמידים בקורס נוגעים בנושאים שונים ומגוונים במהלך הקורס כמו: פרקים בפיזיקה, מעגלים חשמליים, כללי בטיחות, תורת החשמל, מתקנים חשמליים, מכונות חשמל, כלים לעבודה בחשמל, הנחיות וכדומה... לאחר שהם משננים את החומר כראוי במהלך כל הקורס נבחנים לבסוף בשלושה מבחנים עיוניים סופיים: מבחן בתורת החשמל, מבחן בנושא מתקני החשמל ומבחן בנושא מכונות חשמל. בוגר הקורס חייב להבחן ולהצליח בשלושת המבחנים ורק לתלמידים במסלול עבור מהנדסי והנדסאי אלקטרוניקה קיים פתור מבחינה בנושא תורת החשמל והם נבחנים רק בשני מבחנים עיוניים.

 

בחינות חשמלאי מוסמך – בחינה מעשית :


חלק נכבד מקורס חשמלאי מוסמך מתבצע במעבדת חשמל שתפקידה לדמות ולבצע סימולציות על הלך העבודה במשק, מתקני החשמל השונים ושיטות פעולה ועבודה. כל זאת קורה תוך כדי הדרכה ופיקוח. המבחן המעשי מתרחש על ידי בוחן חיצוני במעבדת החשמל בה עבדו התלמידים במהלך הקורס. במהלך המבחן נבדקים התלמידים באופן העבודה המעשי שלהם ועד כמה תרגמו את החומר העיוני החשוב לכדי עבודה פרקטית איכותית ויעילה. על התלמידים לשים דגש על הלך עבודה תקין על פי שלבים ברורים תוך כדי שמירה על כל כללי הבטיחות והעבודה הנדרשים.


  

 

מגוון מוסדות מציעים מסלולי לימוד איכותיים מאוד בתחום. המחירים משתנים

ממוסד למוסד. לקבלת הצעות לימוד ממוסדות המובילים  לחץ...


 

 צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים!

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

קורס חשמלאי מוסמך הוא קורס המוצע ברחבי הארץ כולה. אנו באתר www.studychoice.co.il מזמינים אותך להיכנס, לקרוא ולחקור על מסלול הלימודים המבוקש. לאחר מכן שקראת והחלטת שאתה מעוניין בלימודי חשמל מוסמך כל שעליך לעשות הוא להשלים תהליך הרשמה קצר שאינו כרוך בעלות או התחייבות כלשהי ולהמתין להצעות הלימוד הטובות והמשתלמות שיגיעו.

 

 

מאמרים בנושא קורס חשמלאי מוסמך:חשמלאי מוסמך אפשרויות תעסוקה

לבוגרי קורס חשמלאי מוסמך אפשרויות תעסוקה רבות וזאת עקב ההסמכה והרישיון אותו הם משיגים במידה וצלחו את מבחני הגמר הסופיים. לבוגרים אפשרויות להשתלבות בשוק הפרטי וכן בשוק התעשייתי והמסחרי בתור חשמלאים, אנשים אחזקה, תקשורת ועוד... המשך קריאה


 

לימודי חשמלאי מוסמך

מהו מסלול לימודי חשמלאי מוסמך ומה הוא כולל עבור הבוגרים שיוצאים לשוק העבודה? כמה זמן נרדשים התלמידים ללמוד ואיזו השקעה נחוצה לשם סיום הלימודים בהצלחה?


 

האם כדאי ללמוד חשמלאי מוסמך ? 

זוהי שאלה שמעסיקה מתעניינים רבים והאמת היא שבצדק. על המתעניין להחליט שהוא נפרד מסכום כסף, מזמן פנוי שהיה יכול לנצל לצרכיו השונים ודברים רבים בשביל לרכוש את ההכשרה והכלים של חשמלאי מוסמך


 

 


הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מתח גבוה

צפון
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס ריתוך

דרום
עבור

רכב

קורס נהג רכב משא כבד

צפון
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים