לימודים אקדמיים לתואר, קורסים לתעודה והכשרה מקצועית במכללות

הנדסאי חשמל או חשמלאי מוסמך - לימודים בישראל

הנדסאי חשמל או חשמלאי מוסמך

לכמה ממכם שקוראים את השורות האלו עולה השאלה האם כדאי ללמוד הנדסאי חשמל או חשמלאי מוסמך ? שאלה זו מעסיקה מתעניינים רבים שאוזלת ידם להשיג את המידע הנדרש והרלוונטי בשביל לעשות את הבחירה הנכונה מאלץ אותם לבצע בחירות הרות גורל כאשר אין באמתחתם את הכלים, המשאבים והידע הנדרש לשם  כך.

 

צוות האתר ינסה לעשות סדר בין שני התחומים ובשאלה האם כדאי ללמוד הנדסאי חשמל או חשמלאי מוסמך ? ראשית כל, חשוב להדגיש ולהבין ששני המסלולים שונים אחד מן השני במשך הזמן שהם נערכים, ביעד הלימודים, ברישיון הסופי וכן בעלות. כאשר אנחנו מדברים על לימודי הנדסאי חשמל או חשמלאי מוסמך לפעמים נדמה לרבים שמדובר על אותה הגברת בשינוי האדרת אך לא כך הדבר.

 

קורס חשמלאי מוסמך הינו קורס בן 1080 שעות (מתכונת רגילה והנפוצה ביותר, קיימות מתכונות לקורסים מקוצרים עבור חשמלאים מעשיים, הנדסאי אלקטרוניקה, מהנדסי אלקטרוניקה וכו...) והוא נערך במסלול לימודים נוח שכולל לרוב שני ימי לימודים בשבוע למשך תקופה של כשנתיים. לעומתו, לימודי  הנדסאי חשמל הם לימודים מאסיביים יותר שכוללים כמעט פי 2 שעות לימוד, לרוב נלמדים במתכונות של לימודים של שלוש עד ארבעה פעמים בשבוע לתקופה של כשלוש שנים. 

 

 

מגוון מוסדות מציעים מסלולי לימוד איכותיים ומקצועים בתחום. המחירים משתנים

ממוסד למוסד.


לקבלת הצעות לימוד לחץ

 

 צוות אתר www.studychoice.co.il מאחל לך הצלחה בלימודים!

 

לקבלת הצעות לפי אזור לימודים

יש למלא פרטים ולסמן אזור לימודים על המפה


קבל הצעות לימוד
אני מעוניין שנציגי מוסדות הלימוד יצרו אתי קשר

רבים מאמצים את ידם של המתעניינים לבחור בקורס ארוך ומאסיבי יותר כחלק מן הראייה שהוא ישמש אותם יותר בשוק העבודה. האמת היא שזהו עניין סובייקטיבי לחלוטין ותלוי בעיקר בתחום עיסוקו של הבוגר. רישיון חשמלאי מוסמך הוא רישיון נדרש ומספק למגוון עבודות שונות שבהם עוסקים גם חשמלאים הנדסאים. יש לעשות סקר שוק מוקדם ובכלל לבדוק האם  כדאי להשתלב בלימודי הנדסאי חשמל או חשמלאי מוסמך.

 

ניתן לומר שאין בתחום זה אורים ותומים והאפשרויות הן רבות, שונות ומגוונות. על המתעניין לעשות בדיקה מעמיקה ולהבין איזה  מבין מסלולי הלימוד יתאים יותר עבורו. באיזה מסלול לימודים יוכל להשתלב בצורה חלקה בלי שיפגע באורח חייו.  חשוב גם לזכור שלימודי חשמלאי הנדסאי הם לימודים שמחייבים תנאי קבלה של 3 יחידות באנגלית, מתמטיקה ו2 יחידות בעברית לעומת חשמלאי מוסמך הדורש מתלמידיו 12 שנות לימוד למסלול הרגיל ומסלול השלמה עבור תלמידי 10 שנות לימוד.

הלוח החם
הקורסים המבוקשים כעת

חשמל ומקצועות טכניים

קורס ריתוך

דרום
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

צפון
עבור

חשמל ומקצועות טכניים

קורס חשמלאי מוסמך

מרכז
עבור
מסלולי לימוד מבוקשים